Region. Parlamentarzyści bez pensji PDF Drukuj Email
środa, 11 grudnia 2019 09:33

Pięcioro z tarnowskich posłów i senatorów nie będzie popierało wynagrodzenia z kancelarii Sejmu RP. Czworo z nich postanowiło być posłami „niezawodowymi”, natomiast Józefa Szczurek – Żelazko, jako sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, popiera pensje właśnie z tego resortu. To, że parlamentarzysta jest posłem „niezawodowym” nie oznacza jednak, że pracuje w Sejmie na „pół gwizdka” czy nie pojawia się w terenie. Wymaga to jednak od niego doskonałej organizacji czasu: łączenie funkcji posła z pracą zawodową poza Sejmem, jest bowiem bardzo czasochłonne.

Senator Kazimierz Wiatr nigdy nie pobierał pensji z Senatu RP. Od samego początku, od 2005 roku, jest posłem „niezawodowym”. Otrzymuje tylko niewielką dietę oraz pieniądze na prowadzenie swojego biura. Na co dzień znany krakowski profesor wykłada na Akademii Górniczo – Hutniczej i kieruje jednym z najnowocześniejszych ośrodków badawczych w Polsce. Z pensji uniwersyteckiej utrzymuje się także drugi nasz senator: Włodzimierz Bernacki, wykładający na najstarszej polskiej uczelni, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do pracy w Centrum Kultury Gminy Tarnów wróciła poseł Anna Pieczarka. Natomiast poseł Piotr Sak jest nadal znanym i cenionym tarnowskim adwokatem, nie zrezygnował bowiem z wykonywania zawodu adwokata.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .