Szerzyny. Seniorom pomogło województwo
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 10 grudnia 2019 20:50

Gmina Szerzyny wspólnie z Gminnym Ośrodkiem pomocy Społecznej w Szerzynach oraz Stowarzyszeniem „Pod Gilową Górą” w Swoszowej już po raz czwarty, zorganizowano „Gminny Dzień Seniora”. W kalendarzu pojawia się coraz więcej dni, które są okazją do celebrowania dojrzałego czy starszego wieku. W listopadzie obchodzimy światowy oraz ogólnopolski Dzień Seniora. Te święta maja wspólny cel – kształtowanie właściwego społecznego postrzegania osób starszych oraz zapewnienie im godnego życia. Stało się już zatem tradycją, że w naszej gminie co roku już od 4 lat niezmiennie władze Gminy Szerzyny, pracownicy GOPS w Szerzynach, zaproszeni goście spotykają się, by uczcić i celebrować ten piękny dzień. Wójt Gminy Szerzyny Grzegorz Gotfryd w swoim przemówieniu z z okazji niniejszego przedsięwzięcia, wyraził nieocenioną wdzięczność i podziękowania Seniorom za to, że dzięki Nim nie pokryły się kurzem obyczaje, że to z Ich ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie za to, że Ich serca i ręce sprawiły, że rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków.

Podczas części artystycznej nie zabrakło występu dzieci z klas III Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach, prezentacji multimedialnej, która przedstawiała działalność Klubu Senior +. Miłym akcentem było również zaprezentowanie się Seniorek z Gminy Szerzyny, które w ramach cyklicznych zajęć (na które uczęszczają w ramach Klubu Senior +) zaprezentowały się w własnoręcznie uszytych i wykonanych strojach – wyśpiewując hymn swojego autorstwa „Hymn Seniora”. Ponadto nie zabrakło wspólnego poczęstunku, zaś każdy uczestnik przedsięwzięcia otrzymał pamiątkowy ciepły kocyk z logiem Małopolska. Kapela „Augusta” z Ołpin, zadbała również o wybrzmienie piękniej ludowej muzyki i dźwięków, które radośnie rozbrzmiewały po całej sali! Wyartykułować należy, że Gminny Dzień Seniora został opisany w projekcie pn. „Zatrzymać czas…” który to uzyskał wsparcie finansowe przyznane ze środków Województwa Małopolskiego. Gmina Szerzyny oraz Stowarzyszenie „Pod Gilową Górą” w Swoszowej – wnioskodawca zadania; serdecznie dziękują Panu Witoldowi Kozłowskiemu Marszałkowi Województwa Małopolskiego za przychylność i okazywane wsparcie, również w wymiarze społeczno-kulturalnym! Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Za co organizatorzy dziekują wicemarszałkowi Edwardowi Czesakowi oraz radnemu województwa małopolskiego Wojciechowi Skruchowi.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .