„Program Klub 2019” dla UKS „Radość’ w Bogoniowicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 28 listopada 2019 23:17

Kolejny raz kluby sportowe z całej Polski mogły ubiegać się o dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uczniowski Klub Sportowy „Radość” w Bogoniowicach przygotował i złożył stosowny wniosek. Celem było szkolenie 16. osobowej grupy dzieci (roczniki 2012, 2011,2010) z zakresu piłki nożnej. Pozytywna ocena zadania pozwoliła na pozyskanie dotacji finansowej w wysokości 10 000 zł – mówi prezes UKS „Radość” w Bogoniowicach, Robert  Truchan.    


To wsparcie dało możliwość rozwoju bazy sprzętowej klubu, zakupu indywidualnego wyposażenie zawodnika oraz organizację ciekawych  i urozmaiconych zajęć treningowych. Przeprowadzono ponad 100 godzin szkoleniowych, zorganizowano 5 turniejów piłkarskich w Bogoniowicach oraz 3 wyjazdy na zawody do pobliskich gmin. Treningi miały charakter nauki i doskonalenia zadań techniczno-taktycznych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. W program aktywnie zaangażowali się rodzice dzieci, pomagając podczas treningów i turniejów. Organizowane szkolenie w sposób wymierny wpłynęło na aktywizację ruchową opisanej grupy i ich opiekunów. Jednogłośnym wnioskiem uczestników jest kontynuacja prowadzonego szkolenie i złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji. Dziękujemy Ministerstwu Sporu i Turystyki za przekazaną dotację – dodaje Robert  Truchan.   

 
(pr)

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .