Reklama
Trzciana. Nowy posterunek policji
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 listopada 2019 20:52

Posterunek Policji wrócił do Trzciany. Po pięciu latach od jego likwidacji. W uroczystym otwarciu wzięli udział m.in: I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Dariusz Augustyniak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta wraz ze swoim Zastępcą inspektor Rafałem Leśniakiem. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Głównego Policji. Następnie Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk przywitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: posłowie na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Józefa Szczurek — Żelazko, Stanisław Bukowiec i Arkadiusz Mularczyk, a także przedstawiciele samorządu lokalnego: Starosta Bocheński Adam Korta, Przewodnicząca Rady Powiatu Bocheńskiego Bernadetta Gąsiorek oraz Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz. Obecni byli także duchowni, którym przewodniczył ksiądz profesor Stanisław Sojka, Diecezjalny Duszpasterz Policji.


Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz wyraził wdzięczność osobom zaangażowanym w proces przywrócenia posterunku oraz przychylność w tej kwestii Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Natomiast policjantom pełniącym służbę w tym posterunku życzył jak najlepszej współpracy z lokalną społecznością. Głos zabrał również poseł Stanisław Bukowiec, który wyraził nadzieję, „że Policja w Trzcianie będzie dobrym znakiem, że bezpieczeństwo w powiecie bocheńskim z roku na rok jest coraz wyższe”.
W swoim przemówieniu insp. Jerzy Polczyk podkreślił, że reaktywacja Posterunku Policji w Trzcianie jest odpowiedzią kierownictwa Policji na inicjatywę społeczną przywrócenia posterunku przedstawioną przez Wójta gminy Trzciana. Komendant Powiatowy Policji w Bochni podziękował wszystkim zaangażowanym w ten projekt, a w szczególności Wójtowi Gminy Trzciana Cezaremu Stawarzowi za sfinansowanie inwestycji.
Przypomnijmy iż posterunek w Trzcianie powstał w 2004 roku i funkcjonował nieprzerwanie do marca 2015 roku kiedy to został zlikwidowany. W budynku znajdował się Punkt Przyjęć Dzielnicowych. Podczas konsultacji oraz debat społecznych prowadzonych przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni ze społecznością lokalną i radnymi Gminy Trzciana podnoszono przede wszystkim problem utrudnionego kontaktu z dzielnicowym, który dotychczas służbę pełnił w Punkcie Przyjęć przez kilka godzin tygodniowo oraz zbyt długi czas reakcji na zgłaszane interwencje. Od dnia dzisiejszego interwencje staną się niemal natychmiastowe, a obszar jaki będzie obejmował zakresem działania to gmina Trzciana, a także Żegocina i Łapanów w których łącznie zamieszkuje niespełna 20 tysięcy mieszkańców. Służbę pełnić będzie 7 funkcjonariuszy. Zakłada się, że służby w posterunku będą odbywały się codziennie, na dwóch zmianach, przy wsparciu policjantów Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. Zgodnie z obowiązującym prawem etaty policyjne będą opłacane z Budżetu Państwa.
Posterunek Policji w Trzcianie mieści się w budynku własności Skarbu Państwa znajdującym się w zarządzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Budynek w październiku br. został wyremontowany, umeblowany i wyposażony w niezbędne instalacje (system kontroli dostępu, monitoring wewnętrzny) ze środków finansowych Urzędu Gminy w Trzcianie. Nowo otwarty dziś Posterunek Policji jest wyrazem troski o dobro i bezpieczeństwo tutejszej społeczności.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

fbprofil

pr122020

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .