Reklama
Szczurowa. Klub Senior + zaprasza
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 26 listopada 2019 20:40

Już w styczniu rozpocznie działalność Klub Seniora w Szczurowej. Wójt Gminy Szczurowa oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej ogłaszają nabór uczestników. - - Zajęcia są całkowicie bezpłatne – zapewnia wójt Zbigniew Moskal. Celem działalności klubu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób w wieku senioralnym. Jeżeli Jesteś: mieszkańcem Gminy Szczurowa, masz ukończone 60 lat, jesteś osobą nieaktywną zawodowo, chcesz spędzać czas w sposób aktywny i twórczy, chcesz pomóc sobie oraz innym osobom- zostań uczestnikiem „Klubu Senior +". Uczestnictwo w zajęciach Klubu Seniora + będzie bezpłatne.

Klub dysponuje 18 miejscami. Zajęcia będą odbywały się 2 razy w tygodniu. Rozpoczęcie działalności od miesiąca stycznia 2020 roku. Funkcjonowanie ,,Klubu Senior +” w Gminie Szczurowa współfinansowane będzie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego ,,Senior +” oraz środków własnych Gminy Szczurowa. Osoby zainteresowane uczestnictwem w ,, Klubie Senior +” powinny zgłosić swoje uczestnictwo poprzez wypełnienie wniosku o przyjęcie do ,, Klubu Senior +” i pozostawić w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczurowej, ul. Rynek 3, w terminie do 10 grudnia 2019 roku. Informacja dostępna pod numerem telefonu 14/ 671 31 20, 14/ 632 09 70. Formularz rekrutacyjny można pobrać w GOPS Szczurowa lub ze strony internetowej. - Nasza gmina wspiera seniorów – tłumaczy wójt Moskal.

Przypomnijmy, że efektem starań samorządu gminnego jest udział w Wieloletnim Programie realizowaym w latach 2015- 2020 „Senior+”. Gmina uzyskała dotację w wysokości 150 tys. zł., na utworzenie placówki dla seniorów z terenu gminy Szczurowa. Pozyskane fundusze zewnętrzne, uzupełnione środkami z budżetu Gminy Szczurowa wykorzystane zostaną na prace remontowo- modernizacyjne pomieszczeń w budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej. Zaplanowano wykonanie między innymi: łazienek dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, natomiast na parterze budynku wyodrębniono pomieszczenia, w których zostaną stworzone przyjazne i komfortowe warunki dla seniorów. Dodatkowo, w ramach projektu zakupione zostanie wyposażenie oraz niezbędny sprzęt, który będzie służył tej grupie społecznej.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .