Kolejne dofinansowanie dla gminy Wojnicz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 21 listopada 2019 22:03

Już dzisiaj wiadomo, że Biadolinach Radłowskich i w Wojniczu powstaną nowe kompleksy boisk wielofunkcyjnych. W obu przypadkach stara i zużyta nawierzchnia asfaltowa zastąpiona zostanie nowoczesną i bezpieczną, a dotychczasowy sprzęt sportowy będzie wymieniony na nowy. Ministerstwo Sportu pozytywnie rozpatrzyło wniosek gminy Wojnicz dotyczący przebudowy trzech boisk sportowych na wielofunkcyjny bezurazowy kompleks sportowy, z których dwa powstaną przy Szkole Podstawowej w Biadolinach Radłowskich i jedno przy Szkole Podstawowej w Wojniczu. Całkowity koszt szacowany jest na ponad 768 tys. zł., a gmina otrzymała na ten cel niespełna 400 tys. zł. Realizacja zadań nastąpi w 2020 r.

Dotychczasowa infrastruktura sportowa na terenie tych placówek pozostawiała wiele do życzenia. Stan techniczny boisk nie pozwalał w pełni wykorzystać ich potencjału między innymi do pracy z dziećmi i młodzieżą. Stąd też decyzja o podjęciu starań o uzyskanie wsparcia finansowego na stworzenie nowoczesnego kompleksu sportowego przy tych placówkach – mów burmistrz Wojnicza Tadeusz Bąk. - Dążymy do tego, aby infrastruktura rekreacyjnosportowa na terenie naszej gminy cały czas była modernizowana i rozbudowywana –dodaje.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .