Roztoka. Gotowy chodnik ze ścieżką rowerową
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 21 listopada 2019 22:01

Zakończyła się budowa odcinka chodnika, pełniącego jednocześnie funkcję ścieżki rowerowej, od ronda w Roztoce do mostu nad Dunajcem w Zakliczynie. Dzięki oszczędnościom z tej inwestycji udało się również przykryć istniejący rów przy drodze wojewódzkiej oraz zlikwidować barierki przy wjeździe do miasta (w okolicach sklepu Biedronka). Budowę około 750 metrowego odcinka chodnika ze ścieżką rowerową przy drodze wojewódzkiej samorząd gminy Zakliczyn zrealizował wspólnie z samorządem Małopolski. Koszt przedsięwzięcia to przeszło 750 tys. zł, a 50 procent tej kwoty to dotacja z województwa.

Inwestycja znacznie poprawiła bezpieczeństwo przy tej drodze, gdzie jest duże natężenie ruchu ze względu na wcześniejsze skrzyżowanie istotnych ciągów komunikacyjnych (dróg wojewódzkich nr 975 i 980), ale też stanowi duże ułatwienie dla rowerzystów zmierzających do odcinka trasy rowerowej EuroVelo, biegnącej wzdłuż wałów Dunajca. Urząd Marszałkowski wyraził też zgodę, aby powstałe oszczędności wykorzystać na przebudowę istniejącego chodnika przy wjeździe do Zakliczyna – w okolicach ul. Polnej i sklepu Biedronka. Zasypano m.in. istniejącą skarpę i zlikwidowano utrudniające widoczność barierki. Zrobiony został w ten sposób pierwszy etap prac w tym rejonie.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .