Brzesko. Uczniowie w Niemczech
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 16 listopada 2019 00:00

Kolejna grupa uczniów ZSP nr 2 w Brzesku wyjechała na praktyki zawodowe do Niemiec. Tym razem wyjechało 15 osób z branży budowlanej, z klas 3 TBG (10) i 3 bb(5). Chłopcy realizują praktyki w ramach projektu „Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość” Praktyki będą trwały 4 tygodnie. Praktyka zawodowa umożliwi uczestnikom konfrontację, poszerzanie i pogłębianie wiadomości teoretycznych uzyskanych na zajęciach szkolnych oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w zawodzie technik budownictwa. Podczas odbywania praktyki zawodowej zapoznają się z funkcjonowaniem firmy budowlanej w warunkach gospodarki rynkowej. Ponadto udoskonalą umiejętność swobodnego posługiwania się językiem niemieckim i uzyskają umiejętności zgodnie z przewidzianymi w szczegółowych celach kształcenia.

Praktyka pozwoli udoskonalić umiejętności zawodowych w zawodzie technik budownictwa a w szczególności: skonfrontować swoją wiedzę i umiejętności z wymaganiami stawianymi przez zagranicznych pracodawców, udoskonalić umiejętności pracy w zespole, wzmocnić pewności siebie pozwalające na swobodne poruszanie się nie tylko na regionalnym ale i na europejskim rynku pracy (mobilność), pobudzić przedsiębiorczość oraz zwiększyć szansy znalezienia zatrudnienia w branży budowlanej, udoskonalić sprawność porozumiewania się w języku obcym w relacjach zawodowych i życiu codziennym.

A udział w projekcie pozwoli: zdobyć praktyczne doświadczenia i umiejętności podczas praktyk zagranicznych i przeniesienie tych doświadczeń na polski rynek pracy, zdobyć nowe umiejętności zawodowych i poznać nowe metody pracy, da szansę na zwiększenie szans zatrudnienia oraz uczestnictwa w Europejskim Rynku Pracy, zwiększyć atrakcyjność i zdobycie konkurencyjnej pozycji na rynku pracy po ukończeniu szkoły, potwierdzić nabyte umiejętności dokumentem Europass Mobility, posługiwać się techniczną terminologią w językach UE, doskonalić znajomości języków poprzez ich praktyczne użycie.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .