Reklama
W Niedarach już działa w Bieńkowicach w budowie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 26 października 2019 09:47

Otwarte Strefy Aktywności – to jeden ze sposobów zachęcenia mieszkańców do aktywnego wypoczynku. Mamy też sieć nowych tras rowerowych w gminie – tłumaczy wójt Jan Pająk. W Niedarach otwarta taką strefę. To już kolejne miejsce na terenie gminy Drwinia, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nowe miejsce rekreacji wyposażone jest w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Zamontowane zostały urządzenia dla dzieci typu: Biegacz – 1 szt., Rower i steper – 1 szt., Pajacyk i wahadło – 1 szt.


Dla nieco starszych są: Biegacz – 1 szt., Orbitrek – 1 szt., Wahadło – 1 szt., Wioślarz – 1 szt., Ławka – 1 szt., Rower – 1. Cały teren został uporządkowany. Jest nowa zieleń i alejki spacerowe o nawierzchni z kostki betonowej. Nowe urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu z pewnością znajdą swoich amatorów i pozwolą aktywnie spędzić czas. Coraz więcej osób dostrzega potrzebę zmiany swego trybu życia. Wokół wszędzie propaguje się aktywność fizyczną i świadomość konsumencką w codziennym odżywianiu. Siłownie plenerowe, które coraz częściej można spotkać w parkach, na skwerach i bulwarach doskonale wpisują się w ten trend – także w terenach wiejskich.
Na zadanie o nazwie: „Poprawa infrastruktury publicznej i przestrzennej służącej zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych w msc. Niedary” gmina Drwinia otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Trwa budowa otwartej strefy aktywności w Bieńkowicach. W ramach inwestycji powstanie siłownia plenerowa oraz strefa relaksu a także parking dla 10 samochodów wraz z alejkami umożliwiającymi dojście do powstałych obiektów. Całość realizacji zadania winna się zakończyć w połowie października. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Sportowo- Rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym- Otwarte Strefy Aktywności (OSA).

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .