Beata Szydło w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 11 października 2019 13:06

aL1020168Beata Szydło, poseł do Parlamentu Europejskiego, była premier przyjechała do Brzeska na zakończenie kampanii wyborczej. Było spotkanie z poseł Józefa Szczurek – Żelazko, a także innymi kandydatami. Obecny był m.in. radny województwa małopolskiego, Wojciech Skruch. Premier podkreślała, że rodzina to jest dla Polski największy skarb, to najcenniejsze co mamy – mówiła  w rozmowie z naszym portalem wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

Dzięki wprowadzeniu takich programów jak "500 plus" "polskie rodziny są szczęśliwe i mogą godnie żyć". Premier przekonywała, że programy społeczne, które wprowadził jej rząd, stały się również programami prorozwojowymi i to jest pewien fenomen, o którym dzisiaj już bardzo głośno się mówi w Europie. Jej zdaniem w takich miejscowościach jak Brzesko, Bochnia, Iwkowa czy Dębno ludzie mówią zmieniło nam się na lepiej. Polska szybko, dynamicznie się rozwija, jest bezpiecznym krajem o stabilnej gospodarce - podkreśliła Szydło. Premier mówiła, że realizowany przez rząd PiS program powstał w 2015 r. na bazie spotkań polityków z obywatelami.

- Dzisiaj, po tych blisko czterech latach, mogę powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. Większość tych projektów, propozycji, o których wtedy rozmawialiśmy, została już zrealizowana. Pozostałe natomiast zostaną zakończone do końca tej kadencji – Szydło. Była premier przypomniała, że ostatnio rząd wprowadził kolejne programy społeczne, które są tak ważne dla ludzi, ponieważ poprawiają ich jakość życia. Jej zdaniem podczas jesiennych wyborów parlamentarnych będziemy decydować o przyszłości Polski podejmując decyzję, czy chcemy, aby wprowadzane przez rząd PiS od 2015 r. zmiany były dalej kontynuowane. - Chcemy was poprosić, zaufajcie nam i tym razem, pozwólcie nam kontynuować razem z wami ten program dobrych reform dla Polski. Pozwólmy, by ten dobry czas dla Polski trwał, Polska i Polacy tego potrzebują – dodała Szydło.

aL1020165– Myślę, że przez ostatnie cztery lata pokazaliśmy, że to, co niektórzy uważali za niemożliwe, stało się możliwe. Jeżeli konsekwentnie realizuje się program, jeżeli ma się pomysł, ale przede wszystkim robi się to wspólnie z mieszkańcami, z Polakami, to można naprawdę bardzo dużo osiągnąć i bardzo dużo zrobić. Apelowała o liczny udział w wyborach i poparcie dla listy Prawa i Sprawiedliwości, wskazując, że nie wyobraża sobie Sejmu RP, bez tak doświadczonej poseł jak Józefa Szczurek – Żelazko.Poparcie otrzymał także radny Wojciech Skruch, którego rekomenduje także poseł Edward Czesak. w Polsce doszło do wielkiego przełomu. Dotrzymaliśmy słowa, realizując nasze zapowiedzi wyborcze krok po kroku. Wprowadziliśmy program Rodzina 500+, Mieszkanie+; 500+ dla niepełnosprawnych, obniżyliśmy wiek emerytalny z 67 lat do 60 dla kobiet i 65 dla mężczyzn, zwiększyliśmy minimalną stawkę godzinową (najpierw 12, teraz 14,70 zł); podnosimy płacę minimalną, znieśliśmy obowiązek szkolny 6.latków, wprowadziliśmy 300 zł dla uczniów na początek szkoły, wprowadziliśmy szereg bezpłatnych leków dla seniorów, ochroniliśmy polską ziemię przed spekulantami, wprowadziliśmy zakaz zabierania rodzicom dzieci z powodu biedy, znacznie podwyższyliśmy najniższą emeryturę, która wynosi dzisiaj tysiąc złotych – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Obniżyliśmy wynagrodzenie w spółkach skarbu państwa. Wprowadziliśmy reformę systemu edukacji, reformę systemu podatkowo – ubezpieczeniowego, Konstytucję dla Biznesu, ustawę antyterrorytyczną, naprawiamy wymiar sprawiedliwości, ukróciliśmy bezkarność komorników. Wypłaciliśmy trzynastą emeryturę, a za rok renciści i emeryci znowu będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze, bo tzw. „trzynastka” emerytów to rządowy program na lata – podkreśla poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Wojciech Skruch wskazywał na inne podejście samorządu województwa małopolskiego. Jego zdaniem  środki są teraz alokowane znacznie sprawiedliwiej, w dużej mierze na ścianie wschodniej Małopolski.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .