Dentobus w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 23 września 2019 20:54

6D0A0840Dentysta nie jest „straszny”. Częste mycie zębów – to najlepsza forma profilaktyki. Trzeba myć także „mleczaki”. Oczywiście to nie jedyne sugestie płynące z dzisiejszego spotkania dzieci z lekarzem – stomatologiem, który do Szczurowej, podjechał dentobusem. - Zainteresowanie dzieci i młodzieży to najlepszy dowód na to, że właściwie wykorzystaliśmy środki Ministerstwa Zdrowia – mówi naszej redakcji wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko. Warto dodać, że sam pomysł leczenia dzieci w Dentobusie wynika bezpośrednio z zatrważających statystyk dotyczących zdrowia jamy ustnej u dzieci. Problem próchnicy występuje u 90 procent najmłodszych Pacjentów w Polsce.

Stomatolodzy podkreślają, że próchnica u dzieci, szczególnie z małych miejscowości, stanowi duży problem. Nie we wszystkich miejscowościach, szczególnie wiejskich, dzieci i młodzież mają powszechny dostęp do opieki stomatologicznej. Mobilny i w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt Dentobus pomoże nam dotrzeć z pomocą dentystyczną do dzieci z mniejszych miejscowości. Realizujemy program, ponieważ jest w pełni nakierowany na poprawę stanu zdrowia dzieci, a leczenie Pacjentów to nasza misja. Nowocześnie wyposażony samochód będzie służyć Pacjentom nieodpłatnie, dzięki czemu rodzice nie będą ponosili dodatkowych kosztów związanych z leczeniem, czy dojazdem do dentysty. Koszty świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego udzielane w Dentobusie będą pokrywane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. - Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dentobus pojawi się w innych gminach regionu – mówi Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

82481828 955228938204057 6882106877572808704 n

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .