Szkoła otwarta na Europę
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 22 września 2019 10:50

szkolaeu2019sd

Pozyskiwanie funduszy ze środków EU nie jest rzeczą prostą, ale z całą pewnością przynosi wymierne korzyści wszystkim uczestnikom realizowanych projektów. 101412,00 Euro to kwota dofinansowania, jaką na realizację projektu „Kształcimy zawodowo! Mobilność uczniów i kadry ZSP Nr 1 w Brzesku”  w ramach  projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z POWER uzyskało  Technikum im. J. Piłsudskiego w ZSP Nr 1 w Brzesku.
Dwa miesięczne wyjazdy młodzieży na praktyki zawodowe do Sewilli w Hiszapnii, w listopadzie 2018 oraz marcu 2019, dwa tygodniowe szkolenia kadry kształcenia zawodowego w COLEGIO SALESIANOS SAN PEDRO w okresie ferii zimowych 2018 i 2019, lekcje języka hiszpańskiego, zajęcia dotyczące kultury tego kraju, wycieczki kulturoznawcze to możliwości jakie przez ostatnie dwa lata wykorzystała brzeska Jedynka.


szkolaeu2019sasZdobyta wiedza i umiejętności zostały przeniesione na grunt lokalny. Blisko 150 uczniów klas ósmych brzeskich szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjów w maju 2019 odwiedziło  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Brzesku. Atrakcyjność niecodziennych „Warsztatów z PO WER” wzmacniała nowoczesna baza dydaktyczna placówki. Niewiele szkół w Polsce może pochwalić się możliwością prowadzenia zajęć w profesjonalnym  studio telewizyjnym pod okiem profesjonalistów. Nowoczesne wyposażenie studia fotograficznego oraz pracowni reklamy, możliwość obejrzenia procesu tworzenia nadruku na produktach reklamowych, przygotowania butonów, tworzenia wydruków 3D, obserwowania procesu organizowania transportu i magazynowania czy pochwalenia się umiejętnościami zarządzania w praktyce stanowiło nie lada atrakcję dla odwiedzających szkołę. Beneficjenci projektu w branży IT poprowadzili dla zainteresowanych warsztaty tworzenia gier komputerowych.
Zakończenie realizowanego projektu w październiku 2019 stworzy możliwość ubiegania się przez szkołę o kolejne środki z UE.


Nauczyciele ZSP Nr 1 w Brzesku posiadają bogate doświadczenie  w realizacji programów unijnych. Dotychczas zrealizowane projekty międzynarodowe dotyczyły  mi. in. organizowania i realizowania mobilności pracowników szkoły, organizacji praktyk zawodowych uczniów klas technikum oraz wymian międzynarodowych młodzieży.  W roku 2015 zrealizowaliśmy projekt „KSZTAŁCIMY ZAWODOWO! - INNOWACYJNOŚĆ I PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W KSZTAŁCENIU ZWODOWYM” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - POWER. Projekt  obejmował szkolenie kadry kształcenia zawodowego oraz praktyki zawodowe w zagranicznych przedsiębiorstwach uczniów w zawodzie technik logistyk i technik informatyk. Nauczyciele poznawali brytyjski system kształcenia zawodowego, natomiast uczniowie uczestniczyli w 4-tygodniowej praktyce w Valencji. Projekt zakończono 14.12.2015 roku. Efektem zdobytego doświadczenia nauczycieli jest uruchomienie i wdrażanie do pracy na zajęciach platformy edukacyjnej MOODLE. Wiedza i umiejętności oraz dobre praktyki przenoszone na grunt lokalny podnoszą jakość kształcenia w powiecie brzeskim.   


Autorkami i koordynatorami projektu są Dyrektor ZSP Nr 1 Pani Dorota Jedlińska oraz Pani Bożena Maksylewicz.

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. FRSE oraz KE nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .