Zaborów. Dom Ludowy po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 14 września 2019 00:00

Blisko 340 tysięcy złotych kosztował remont Domu Ludowego w Zaborowie. - Na ten cel pozyskaliśmy dotację w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 – mówi wójt Zbigniew Moskal. Odbiorem technicznym zakończył się remont pomieszczeń w Domu Ludowym w Zaborowie. W trakcie przeprowadzonych prac wyremontowano klatkę schodową, korytarze, kuchnię wraz z zapleczem, małą sale na piętrze oraz sanitariaty. Pomieszczenia wyposażono w nowy sprzęt oraz meble.

Dom Ludowy, w którym mieści się również świetlica i biblioteka służy nie tylko celom edukacyjnym i organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, ale również jako miejsce do organizacji imprez okolicznościowych, zebrań wiejskich i spotkań mieszkańców. Wartość wykonanych prac wynosi 339 668,45 zł. Zadanie jest dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020 w ramach realizacji operacji „Przebudowa Domów Ludowych pełniących funkcje kulturalne w miejscowościach Niedzieliska i Zaborów”. W najbliższym czasie zostanie ogłoszone postępowanie przetargowe na wykonanie prac w Domu Ludowym w Niedzieliskach.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .