Józefa Szczurek-Żelazko oficjalnie zainaugurowała kampanię
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 02 września 2019 20:00

L1010358Dzisiejsza prezentacja na Rynku w Brzesku oficjalnie swoją kampanie wyborczą zainaugurowała wiceminister zdrowia, a zarazem poseł Ziemi Tarnowskiej, Ziemi Brzeskiej i Ziemi Bocheńskiej, Józefa Szczurek – Żelazko. Podczas inauguracji nie zabrakło byłego posła do Sejmu RP, a potem posła do Para lamentu Europejskiego, Edwarda Czesaka, był obecny były wicewojewoda małopolski, radny sejsmiku Józef Gawron oraz lider brzeskich struktur PiS, Sławomir Pater. Z Józefą Szczurek – Żelazko znamy się od lat. To doświadczony samorządowiec, polityk i wielki lokalny patriota. Nie raz dowiodła, że dla rozwoju regionu tarnowskiego, potrafi pozyskać wielu zwolenników. Dzięki takim ludziom jak on, jest nadzieja, że Polska będzie rozwijała w sposób zrównoważony, a inwestycje nie będą kierowane tylko do dużych miast. Polska potrzebuje dobrej zmiany, dlatego warto zagłosować na takich sprawdzonych ludzi – mówi poseł Edward Czesak. Wsparcia udzielił jej także były wicewojewoda Józef Gawron. Jestem pełen uznania wobec zaangażowania Pani Minister w sprawy regionu tarnowskiego. Widziałem to podczas wieloletniej pracy jako radnej, posła czy ministra. Wiem, że powiat brzeski, ale poniekąd cały region tarnowski wiele jej zawdzięcza. Jest to człowiek niezwykle kompetentny, pracowity i wrażliwy na sprawy zwykłych ludzi. Pani minister była doskonałym dyrektorem szpitala. Jej otwartość i życzliwość jest powszechnie znana, a duże doświadczenie samorządowe oraz wcześniej wymienione cechy dają gwarancję pozytywnych dokonań – mówił Józef Gawron. Podczas długoletniej działalności pokazała, że potrafi rozmawiać z każdym i cierpliwie szuka kompromisu. Troszczy się o służbę zdrowia, poza tym jest otwarta na wszelkie propozycje i umie słuchać ludzi. W moim przekonaniu to jedna z najważniejszych cech posła, który nie pracuje przecież dla siebie, ale dla mieszkańców całego regionu – mówił Pater.

 

Poparcie Beaty Szydło

jszbskrkPodczas spotkania w Brzesku premier przekonywała, że programy społeczne, które wprowadził jej rząd, stały się również programami prorozwojowymi i to jest pewien fenomen, o którym dzisiaj już bardzo głośno się mówi w Europie. Jej zdaniem w takich miejscowościach jak Brzesko, Bochnia, Iwkowa czy Dębno ludzie mówią zmieniło nam się na lepiej. Polska szybko, dynamicznie się rozwija, jest bezpiecznym krajem o stabilnej gospodarce - podkreśliła Szydło. Premier mówiła, że realizowany przez rząd PiS program powstał w 2015 r. na bazie spotkań polityków z obywatelami. - Dzisiaj, po tych blisko czterech latach, mogę powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. Większość tych projektów, propozycji, o których wtedy rozmawialiśmy, została już zrealizowana. Pozostałe natomiast zostaną zakończone do końca tej kadencji – Szydło. Była premier przypomniała, że ostatnio rząd wprowadził kolejne programy społeczne, które są tak ważne dla ludzi, ponieważ poprawiają ich jakość życia. Jej zdaniem podczas jesiennych wyborów parlamentarnych będziemy decydować o przyszłości Polski podejmując decyzję, czy chcemy, aby wprowadzane przez rząd PiS od 2015 r. zmiany były dalej kontynuowane. - Chcemy was poprosić, zaufajcie nam i tym razem, pozwólcie nam kontynuować razem z wami ten program dobrych reform dla Polski. Pozwólmy, by ten dobry czas dla Polski trwał, Polska i Polacy tego potrzebują – dodała Szydło. – Myślę, że przez ostatnie cztery lata pokazaliśmy, że to, co niektórzy uważali za niemożliwe, stało się możliwe. Jeżeli konsekwentnie realizuje się program, jeżeli ma się pomysł, ale przede wszystkim robi się to wspólnie z mieszkańcami, z Polakami, to można naprawdę bardzo dużo osiągnąć i bardzo dużo zrobić. Apelowała o liczny udział w wyborach i poparcie dla listy Prawa i Sprawiedliwości, wskazując, że nie wyobraża sobie Sejmu RP, bez tak doświadczonej poseł jak Józefa Szczurek – Żelazko.

 

 

Podsumowanie poselskie

L1010365Ponad 70 tysięcy złotych na remont dachu brzeskiego ratusza przekazał minister kultury i dziedzictwa narodowego. Środki na ten cel udało się pozyskać wiceminister zdrowia – brzeskiej posłance Prawa i Sprawiedliwości, Józefie Szczurek – Żelazko. Zdaniem Małgorzaty Cuber, byłej szefowej MOK, wniosek został pozytywnie oceniony. - A pani minister Józefa Szczurek – Żelazko zadbała o odpowiednie „lobby” - mówi  Małgorzata Cuber. Szef Zarządu Osiedla Stare Miasto, a zarazem radny miejski Adam Kwaśniak podkreśla, że będzie zabiegał o to, by kolejne środki z Ministerstwa dotarły do Brzeska. Liczy na współpracę z samorządem miejskim i władzami miasta. - Wiele razy na ten temat rozmawiałem z panią minister, która jest przychylna tego typu inicjatywom – mówi Adam Kwaśniak. Jakiś czas temu zakończone zostały prace związane z modernizacją dachu zabytkowego ratusza. Całkowity koszt remontu to ok. 350 tys. zł. Brzeski samorząd przeznaczył na ten cel blisko 283 tysiące złotych. Dofinansowanie w kwocie 72 tysiące zł. MOK otrzymał z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona Zabytków 2018. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko zadeklarowała dalsza pomoc dla miasta i powiatu. - Ratowanie zabytków, naszego dorobku kulturowego jest nie mniej ważne jak inwestycje infrastrukturalne – mówi wiceminister Józefa Szczurek – Żelazko.

 

Pomoc szpitalom

Już dzisiaj wiadomo, że szpitale w Bochni i Brzesku otrzymają nowe karetki pogotowia ratunkowego. -Zależało mi bardzo na dodatkowych środkach dla szpitali, które będą przeznaczone na zakup karetek, bo wiem że w dużej mierze od sprawności samochodu zależy czas dotarcia do chorego. Karetki, które obsługują tysiące interwencji, muszą być sprawne, by pomoc medyczna zawsze docierała błyskawicznie. Wsparcie dla obydwu szpitali jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego – mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia. Już dzisiaj wiadomo, że 400 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia otrzymał szpital w Bochni na zakup nowoczesnej karetki. Wszystko wskazuje na to, że pojazd trafi do placówki jesienią. Nową karetkę zakupi także szpital powiatowy w Brzesku. Andrzej Potępa, starosta brzeski nie ukrywa, że wsparcie minister Józefy Szczurek – Żelazko ma ogromne znaczenie dla brzeskiego szpitala. - Za okazana pomoc serdecznie dziękuje pani minister – dodaje.

 

Poprawa życia

L1010367Programy społeczne zmniejszyły sferę ubóstwa w Polsce. Po raz pierwszy w historii naszego kraju, w sposób kompleksowy, podeszliśmy do wsparcia naszych rodzin. 500+ to nie jedyny program prospołeczny Prawa i Sprawiedliwości. Rozpoczęliśmy wielkie dzieło naprawy państwa polskiego, jest to projekt wieloletni. Dlatego musimy wygrać kolejne wybory: z jednej strony żeby kontynuować reformy, z drugiej strony, żeby nasza opozycja nie wycofała się z nich. Potrzebujemy sprawnych i merytorycznie przygotowanych parlamentarzystów. Minister Józefa Szczurek – Żelazko mówiła, że rząd chce wspierać wszystkie grupy społeczne. Chcemy, aby z efektów rozwoju gospodarczego kraju korzystali w równym stopniu wszyscy Polacy. Przygotowaliśmy nowy pakiet dla dzieci, młodych, dorosłych aktywnych zawodowo, ale też seniorów. Sporo nowych rzeczy już się przecież dzieje. Tak jest choćby w przypadku programu 500+, który jest rozszerzany na wszystkie dzieci. Wnioski o 500 zł również na pierwsze dziecko można składać już od 1 lipca. Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Udało się nam pobudzić rozwój gospodarczy, uszczelnić ściągalność podatku VAT. Wpływy do budżetu są większe, wiec możemy sobie pozwolić na poszerzenie tego programu o wypłatę świadczeń dla wszystkich dzieci. Wnioski jak już wspomniałam można składać od 1 lipca, poprzez portale bankowości elektronicznej, dedykowany portal ZUS czy Portal Empatia.pl – mówi minister Józefa Szczurek – Żelazko. Przypomniała, że rząd wypłacił już trzynastą emeryturę. - Jestem przekonana, że w przyszłym roku uda się to nam także zrealizować. Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę, że rząd PiS zadbał o mamy. Kobiety, które wychowały czwórkę dzieci, a nie pracowały zawodowo, otrzymają świadczenie emerytalne (program Mama+). Obecnie pracujemy nad projektem gwarantującym bezpłatne leki dla kobiet w ciąży (program Ciąża +). Nasz program obejmuje także inne dziedziny jakże ważne z punktu widzenia Polski lokalnej.

 

Obwodnica Brzeska

Minister Józefa Szczurek – Żelazko przypomniała, że minister infrastruktury zatwierdził aneks do programu inwestycji dla budowy drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko–Nowy Sącz w Małopolsce. Odcinek trasy, który ma być jednocześnie zachodnią obwodnicą Brzeska i łącznikiem z autostradą A4, będzie dwujezdniowy (ruchu przyspieszonego klasy GP). Jest to wielka zmiana, ponieważ zgodnie z pierwotnymi planami zachodnia obwodnica Brzeska miała być drogą jednojezdniową. Po analizach prognoz ruchu, w ramach studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ), uznano jednak, że przekrój ten może się okazać niewystarczający. Nowa droga w Brzesku ma mieć 3 km długości. Jej trasę zaplanowano od oddanego do ruch w 2016 r. I etapu łącznika: od węzła Brzesko na A4 do DK94. Włączenie do istniejące drogi krajowej nr 75 nastąpi w rejonie styku ulic: Mickiewicza i Cesarski Gościniec. Inwestycja powstanie najdalej w ciągu trzech – czterech lat – mówiła minister Józefa Szczurek – Żelazko.

 

Komenda dla policji

L1010371Wszystko wskazuje na to, że pod koniec 2021 roku brzescy stróże prawa przeniosą się do nowej siedziby. – W tegorocznym budżecie państwa zapisaliśmy środki na przygotowanie dokumentacji technicznej. Na ten cel mamy blisko pół miliona złotych – zapewniała podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek - Żelazko, poseł na Sejm RP. Faktyczna realizacja zadania potrwa jakieś dwa lata. – W wieloletnim planie inwestycyjnym, związanym z rozbudową infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo, jest zapisana inwestycja w Brzesku. Na ten cel przeznaczymy blisko 24 miliony złotych. Jeśli okazałoby się, że zarezerwowana na ten cel suma byłaby za mała, na pewno znajdziemy dodatkowe środki – deklarowała minister Szczurek – Żelazko. Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie dopina podpisanie umowy w sprawie przygotowania dokumentacji technicznej, która będzie obejmowała także pozwolenia budowlane. To otwiera zielone światło dla inwestycji. Jeżeli dokumentacja byłaby gotowa w ciągu kilku miesięcy, to nic nie będzie już stało na przeszkodzie, by rozpocząć inwestycje wczesną wiosną przyszłego roku. – Obiekty policji w Brzesku są w złym stanie. Dlatego udało się nam przekonać ministra spraw wewnętrznych i administracji do realizacja tej inwestycji. Za okazaną mi pomoc dziękuję władzom powiatu brzeskiego, staroście Andrzejowi Potępie, byłemu wicewojewodzie małopolskiemu Józefowi Gawronowi, moim kolegom parlamentarzystom. To nasz wspólny, zespołowy sukces – mówi naszej redakcji minister Józefa Szczurek – Żelazko.

Nadal kwestią otwartą jest natomiast budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Trwają stosowne analizy i ocena potrzeb. – Oczywiście chciałabym, żeby powstał nowy obiekt. Podobnego zdania są inni moi koledzy. Trzeba jednak pamiętać, że stan budynków jednostki w Brzesku jest na pewno o wiele lepszy niż innych, takich remiz powiatowych w kraju. Nie zmienia to faktu, że budowa nowej strażnicy koło obiektu policji i szpitala, pozwoliłoby na stworzenie takiego naszego – brzeskiego centrum bezpieczeństwa – dodaje minister Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .