Wierzchosławice. Zakliczyn Medale dla strażaków
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Ostatnia Rady Powiatu Tarnowskiego była okazją do uhonorowania druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Tarnowskiego. Wicewojewoda Małopolski wręczył brązowe krzyże zasługi strażakom OSP z Gminy Wierzchosławice, zaś Zarząd Powiatu docenił strażaków z OSP Zakliczyn, za osiągnięcia w zawodach w ratownictwie.

Prezydent RP uhonorował odznaczeniami państwowymi - brązowymi krzyżami zasługi - czterech strażaków ochotników z Gminy Wierzchosławice, w uznaniu ich dokonań na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Odznaczenia podczas sesji Rady Powiatu wręczył Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec.

Odznaczenia otrzymali: Andrzej Rapacz z OSP Mikołajowice, Antoni Strojny z OSP Mikołajowice, Józef Skóra z OSP Gosławice oraz Bolesław Rzepski - również z OSP Gosławice. - Gratuluję odznaczonym i wyrażam satysfakcję, iż miałem zaszczyt wręczyć Państwu te ważne, państwowe odznaczenia - mówił Wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Z kolei Zarząd Powiatu postanowił docenić strażaków ochotników z jednostki OSP w Zakliczynie. Okazją był ich sukces w odbywających się w czerwcu bieżącego roku XIII Mistrzostwach w Ratownictwie, które miały miejsce w Barczewie na Mazurach. Reprezentacja OSP Zakliczyn zajęła w nich pierwsze miejsce w kategorii jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, natomiast czwarte w klasyfikacji generalnej całych zawodów. Skład wspomnianej reprezentacji stanowili druhowie: Agnieszka Martyka, Dominika Karpiel, Tomasz Soból i Dominik Gałuszka.

- Strażacy Ochotnicy to chluba naszego powiatu. Państwo jesteście w elicie jednostek OSP w Powiecie Tarnowskim - przyznał Starosta Tarnowski Roman Łucarz, wręczając druhom z Zakliczyna, wraz z Wicestarostą Jackiem Hudymą i Etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Tomaszem Stelmachem, dyplomy gratulacyjne i zestawy upominków. Wsparcia dla działalności strażaków ochotników udzieliła Małopolska Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, fundując jednostce OSP w Wierzchosławicach torbę ratowniczą R1. Jej wręczenia na ręce przedstawicieli jednostki dokonali - Justyna Kosecka - Dyrektor Oddziału Regionalnego kasy w Krakowie wraz z zastępcą - Sebastianem Muchą.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .