Złota. O prymat w gminie
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 22 sierpnia 2019 19:48

Na 1 września, na godzinę 15 zaplanowano Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Tym razem gospodarzem zmagań będzie Złota. Jak mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego niezbędnego w przygotowaniu do działań ratowniczych. Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych jest w szczególności: mobilizowanie do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocena stanu wyszkolenia pożarniczego, popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

Rywalizacja składała się z dwóch konkurencji – sztafety pożarniczej 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowego. Sztafeta polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru pełnego przeszkód. W ćwiczeniu bojowym należy szybko i sprawnie przygotować motopompy, rozwinąć węże oraz strącić prądem wody pachołki. Nad sprawnym przebiegiem zawodów będzie czuwała komisja konkursowa, powołana przez komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. - Zapraszam do udziału w zawodach, zapraszam druhów, ale także mieszkańców do dopingowania naszym strażakom – dodaje burmistrz Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .