WYBORY. Preferencje wyborcze w okręgu tarnowskim
WYDARZENIA - WYBORY 2019
niedziela, 18 sierpnia 2019 16:27

6, a jest wielce prawdopodobne, że 7 mandatów w okręgu tarnowskim dla PiS, 1-2 mandaty dla Koalicji Obywatelskiej, 1 dla PSL. Bez najmniejszych szans na mandat poselski Lewica, a także Konfederacja. Taki układ mandatów wynika z analizy ogólnopolskich preferencji sejmowych (na podstawie danych na połowę sierpnia) przygotowanej przez warszawskiego analityka Marcina Palade.

Okręg nasz obejmuje Tarnów oraz powiaty tarnowski, brzeski, bocheński, dąbrowski, wielicki i proszowicki. Per analogiam wyborów z maja 2019 (do PE) oraz do Sejmu w 2015 roku – wynika z tego, że PiS będzie miał sześć/siedem mandatów; KE jeden – w porywach dwa; PSL – jeden /lub w ogóle, a lewica w ogóle.

Żeby w tarnowskim okręgu wyborczym na pewno uczestniczyć w podziale „tortu” (otrzymać poselski mandat na pewno), w skali kraju partia musi mieć ponad 5 procent głosów, a w skali okręgu co najmniej 11.1 procenta.

Według analizy przeprowadzonej przez Palade (na dzień 15 sierpnia), w regionie tarnowskim na PiS w regionie tarnowskim zagłosuje około 62,5 procent wyborców; na Koalicję Europejską – około 19; PSL około 8 procenta, Lewicę – około 4.5 procent, następne miejsce przypadnie Konfederacji, której poparcie wynosi około 4 procent.

(mir)

Analiza ogólnopolskich preferencji sejmowych (na podstawie danych na połowę sierpnia) przygotowana przez warszawskiego analityka Marcina Palade

ECQj0Z5XoAYRzlq.png large


Komentarze (2)

Pseudonim : q 18 sierpień 2019 21:22
To się PiS weźmie po wyborach za zielono tęczowych, biurowiec w Brzesku odnowiony, ale jak oni sie tam wszyscy w tych pokoikach pomieszcza? No i zobaczymy jak brzescy samorzadowcy beda skutecznie zabiegac o środki :)
Pseudonim : M 19 sierpień 2019 04:34
I dobrze

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .