Czchów. Gmina stawia na turystykę
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 15 sierpnia 2019 17:49

Kołem zamachowym w rozwoju gminy Czchów będzie turystyka – zapewnia burmistrz Marek Chudoba. Nie dziwi zatem, że od kilkunastu lat wszelkie działania samorządu, jak też organizacji pożytku publicznego, zmierzają w tym kierunku. Jego zdaniem działania gminy w całej tej kadencji będą uwarunkowane właśnie tym zagadnieniem. - Od wielu lat, konsekwentnie  realizujemy inwestycje turystyczne. W tym roku, w maju oddaliśmy do użytku odnowione i ubogacone wieloma atrakcjami zamkowe wzgórze. Przed nami kolejny etap odzyskiwania brzegu Jeziora Czchowskiego. Liczymy także na różuj partnerstwa publiczni – prywatnego. Za kilka lat znaczna część mieszkańców będzie utrzymywała się z turystyki – tłumaczy burmistrz Chudoba.


Niedawno stowarzyszenie „Wiedza i Rozwój" w Czchowie przystąpiło do  realizacji grantu pt. „Razem dla Rozwoju - budowa partnerstwa na rzecz turystycznego rozwoju gminy Czchów”. W ramach organizowanych spotkań roboczych przedstawiciele trzech sektorów: publicznego, społecznego i gospodarczego poszukują pomysłów na wykorzystanie potencjału turystycznego gminy Czchów, wdrożenie nowych inicjatyw. W skład grypy wchodzą radni Rady Miejskiej w Czchowie, sołtysi, pracownicy Urzędu Miejskiego w Czchowie i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele stowarzyszeń działających na terenie gminy. Już pierwsze zajęcia pozwoliły na zestawienie atutów i słabości dzisiejszej oferty turystycznej. Oczywiście nie każdy problem da się przezwyciężyć, ale można próbować go minimalizować lub zmienić. Powstała w ostatnim roku infrastruktura na wzgórzu zamkowym otwiera możliwości do podejmowania wielu inicjatyw, tworzenia wspólnych ofert ośrodka kultury, kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców. Merytoryczne wsparcie w trakcie warsztatów udziela osoba z wieloletnim doświadczeniem w zakresie budowania oferty turystycznej. Liczymy, że po zakończeniu zajęć będziemy mieli listę pomysłów i działań, które będą sukcesywnie realizowane.
Uruchomienie projektu nie byłoby możliwe bez wsparcia jakie uzyskaliśmy  z Lokalnej Grupy Działania  Stowarzyszenie „Na Śliwkowym Szlaku” (fundusze z  Unii Europejskiej w ramach PROW na lata 2014-2020). Grant pt „Razem dla Rozwoju” - budowa partnerstwa na rzecz turystycznego rozwoju gminy Czchów  realizowany przez Stowarzyszenie Wiedza i Rozwój w ramach projektu grantowego pt. „Budowa partnerstw lokalnych w oparciu o zasoby Śliwkowego Szlaku” Stowarzyszenia „Na Śliwkowym Szlaku” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność „Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .