Dożynki Gminy Tarnów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 10 sierpnia 2019 00:00

Już jutro gmina Tarnów zaprasza na jedno z największych wydarzeń kulturalnych w całym regionie – Dożynki Gminy Tarnów. Na scenie zagrają Świerczkowiacy, Baciary i gwiazda wieczoru Margaret.  Na wszystkich, którzy pojawią się na stadionie w Zbylitowskiej Górze czekają tradycyjne obrzędy, darmowy poczęstunek, wesołe miasteczko oraz moc atrakcji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. - Zapraszam do wspólnego świętowania – zachwala wójt Grzegorz Kozioł.

Niedzielne dożynkowe świętowanie rozpocznie msza św. polowa dziękczynna. Następnie będzie można podziwiać staropolskie obrzędy dożynkowe, konkurs wieńca i folkowy występ zespołu Świerczkowiacy. Lokalne Koła Gospodyń Wiejskich zadbają o poczęstunek staropolskimi specjałami. Wszyscy będą mogli za darmo skosztować dziczyzny, bigosu, wiejskich wyrobów i wędlin oraz tradycyjnych ciast. Na najmłodszych czeka wesołe miasteczko, a na wszystkich przybywających moc stoisk wystawienniczych czy loteria fantowa z cennymi nagrodami. Dożynki Gminy Tarnów to również muzyczna scena na której pojawią się BACIARY oraz gwiazda wieczoru MARGARET. Wstęp na wydarzenie jak i większość atrakcji dzięki wsparciu sponsorów jest darmowa.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .