Powstaje komitet – społeczny pod auspicjami wójta
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 30 lipca 2019 12:47

Wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek zamierza powołać komitet społeczny ds. opiniowania przebiegu alternatywnej drogi, dla drogi krajowej DK 75. Mowa oczywiście o przebiegu trasy przez teren gminy Gnojnik.


Ma to spore znaczenie, bo korytarze które dzisiaj sugeruje rząd – zdaniem mieszkańców są nie do przyjęcia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych współpracą przy wyborze i opiniowaniu poszczególnych korytarzy. Chętnych prosimy o zgłoszenia do referatu inwestycji i drogownictwa (pokój 24) – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek. Dla gminy Gnojnik najważniejszą sprawą jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w szczególności dzieci, które muszą pokonać drogę krajową, aby dotrzeć do szkoły. Przez ostatnie lata już wystarczająco dużo osób doznało uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku lub co gorsza straciło życie.
Istotne jest to, aby rozwiązanie, które będzie realizowane przez inwestora nie dzieliło po raz kolejny gminy. Jak dotąd brakuje jednak przekonanych do jednego wariantu przebiegu nowej dwupasmówki. Pojawiło się ich kilka. Moim zdaniem potrzebna jest szeroka dyskusja na ten temat – ocenia wójt Paterek. Potwierdzają to w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przygotowywano nowe warianty, co spotykało się z kolejną falą protestów - mówi Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I dodaje, że największe zastrzeżenia zgłaszały gminy: Gnojnik, Iwkowa i Czchów. Konsultacje społeczne najnowszych wersji rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Zarówno GDDKiA, jak i samorządowcy wierzą, że uda się znaleźć kompromis. - Dla nas najważniejsze jest dobro mieszkańców, czyli taki przebieg trasy, który w jak najmniejszym stopniu będzie negatywnie oddziaływał na tereny gminy oraz skutkował jak najmniejszą liczbą wyburzeń domów. O taki przebieg trasy będziemy zabiegali – zapewnia wójt Paterek. (mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .