Pierwszy puchar trafił do Górki
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 lipca 2019 21:55

Reprezentacja sołectwa Górka wygrała pierwszą edycję zmagań sołeckich o puchar Zbigniewa Moskala Wójt Gminy Szczurowa. Gospodarzem turnieju było Sołectwo Niedzieliska, a jego organizatorami Wójt Gminy Zbigniew Moskal, GCKCziS w Szczurowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i LKS „Korona” z Niedzielisk. W turnieju udział wzięło 12 drużyn reprezentujących następujące sołectwa: Dołęgę, Górkę, Kwików, Niedzieliska, Pojawie, Rajsko, Rudy- Rysie, Rylową, Strzelce Małe, Uście Solne, Wolę Przemykowską i Wrzępię. Drużyny reprezentujące poszczególne Sołectwa Gminy Szczurowa pojawiły się na Stadionie Sportowym w Niedzieliskach o godz. 12:00, natomiast o godz. 12:30 Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal otworzył Turniej i rozpoczęła się rywalizacja sportowo- zręcznościowo- sprawnościowa wszystkich zgłoszonych drużyn.

 

Uczestnicy rywalizowali w wielu konkurencjach. Jakkolwiek sama idea Turnieju Sołeckiego miała na celu integrację i dobrą zabawę, rywalizacja dostarczyła wiele emocji i zabawnych sytuacji. Rozegrano pojedynki piłkarskie. Mecze były zacięte, a gra toczyła się zgodnie z zasadami fair- play. Po ostatnim gwizdku okazało się, że zwycięzcą jest drużyna reprezentująca Sołectwo Górka. Kolejna konkurencja to Spacer Farmera- wzięło w niej udział wszystkie zgłoszone do turnieju drużyny, a najlepszą okazała się drużyna z Rylowej. Zawodnicy z Górki byli także najlepsi w przeciąganie liny. Pod tytułem „Leśnik czeka” ukryto przygotowane przez Nadleśnictwo ciekawe gry i zabawy. Pełnymi humoru konkurencjami były: rzut gumofilcem, bieg z jajkiem, szukanie jajka w stogu siana, ubijanie piany, rzut do celu, gąsienica na skrzynkach. Podczas ich rozgrywania radości i wesołych sytuacji było co niemiara, a właśnie o to chodziło organizatorom, których założeniem była dobra zabawa i integracja środowisk sołeckich z gminy Szczurowa.

 

Na wysokości zadania stanęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niedzielisk, wiedząc, że zgodnie z ludowym przysłowiem „Głodny Polak, to zły Polak” nie chcąc dopuścić do sytuacji, aby ktokolwiek był głodny przygotowały niezwykle smaczne „Chłopskie jadło”, które zachwyciło niejednego konesera. Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach turnieju, dla których przygotowali dmuchane zjeżdżalnie oraz szereg zabaw i gier.- Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję. To byłą fajna zabawa. Mam nadzieję, że nasz Turniej na trwałe wpisze się w krajobraz wydarzeń kulturalno – rozrywkowych w naszej gminie. Powodzenie pierwszej edycji soleckich zmagań utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto organizować takie przedsięwzięcia – mówi naszej redakcji Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

 

(mir)

 

Wyniki przeprowadzonych konkurencji:

 

 1. Górka- 95 pkt.

 2. Niedzieliska 83 pkt.

 3. Rudy- Rysie- 82 pkt.

 4. Kwików- 74 pkt.

 5. Rylowa 73 pkt.

 6. Uście Solne- 64 pkt.

 7. Wola Przemykowska- 56 pkt.

 8. Strzelce Małe- 55 pkt.

 9. Pojawie- 54 pkt.

 10. Rajsko- 51 pkt.

 11. Wrzępia- 45 pkt.

 12. Dołęga- 43 pkt.  

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .