Gmina Szczurowa. Czyste Powietrze. Wnioski można będzie składać w gminie
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 20 lipca 2019 10:58

- Poprawa środowiska naturalnego w gminie Szczurowa - nie tylko wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju gminy, ale także w programy wojewódzkie i krajowe. Stąd pomysł na realizację programu we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie - mówi naszej redakcji Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.


Od sierpnia br. zapraszamy mieszkańców gminy Szczurowa do składania wniosków o dofinansowanie działań ograniczających emisję do atmosfery szkodliwych substancji oraz zapewniających lepsze zarządzanie energią cieplną w domu o każdej porze roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w dniu 11 lipca 2019 roku, Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, którego celem jest pomoc osobom zainteresowanym uzyskaniem dofinansowania na działania związane z poprawą efektywności energetycznej budynku mieszkalnego. Obecnie wnioski o dofinansowanie w ramach Programu Czyste Powietrze można składać tylko w siedzibie Funduszu w Krakowie. Gmina Szczurowa to jak dotąd jedyna gmina w powiecie brzeskim, której mieszkańcy będą mogli od sierpnia złożyć wniosek w swoim miejscu zamieszkania. Mieszkańcy otrzymają niezbędną pomoc zarówno na etapie wypełniania i składania wniosku, jak i jego rozliczenia po zakończeniu inwestycji, od specjalnie w tym celu przeszkolonego pracownika Urzędu Gminy. Wsparcie w ramach Programu będzie udzielane wyłącznie właścicielom, których nieruchomości planowane objęciem pracami modernizacyjnymi znajdują się na terenie gminy Szczurowa.


Program przewiduje dofinansowania m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. - Wszystkich zainteresowanych tym programem zapraszam do Urzędu Gminy w Szczurowej - zachęca wójt Moskal.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .