Jurków. Rondo do remontu
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 18 lipca 2019 19:17

Zapowiadają się „korki” na rondzie w Jurkowie, którego remont rozpoczął się wczoraj. Od kilku lat gmina Czchów zabiegała o wykonanie remontu. – Z naszej inicjatywy poprawiło się też bezpieczeństwo przy drodze Brzesko – Jurków – Nowy Sącz. Przez trzy miesiące, od marca do czerwca trwał remont fragmentu drogi. Efektem tego jest ponad półtorakilometrowy odcinek chodnika. Wartość zrealizowanej inwestycji opiewa na grubo ponad 2.3 miliona złotych – wylicza Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

W związku z prowadzonymi robotami drogowymi konieczne będzie wprowadzenie ruchu wahadłowego, dlatego też kierowcy będą musieli się uzbroić w cierpliwość, lub ewentualnie wybrać objazd bocznymi drogami. Prace potrwają do końca lipca 2019 r.
Zarządca drogi oraz wykonawca remontu proszą użytkowników drogi o wyrozumiałość i cierpliwość. W zakresie robót znajdą się m.in.: frezowanie istniejącej nawierzchni; wykonanie nowych warstw bitumicznych: wiążącej i ścieralnej; wykonanie dylatacji bitumicznej na obiekcie mostowym, który znajduje się na tym odcinku,
remont poboczy; nowe odwodnienie ronda, co jest szczególnie ważne ponieważ istniejące rozwiązanie od lat sprawia problemy i powoduje uszkodzenia nawierzchni;
wykonanie krawężników, chodników i remont poboczy w obrębie samego ronda. W przypadku ronda prace będą wykonywane w nocy od godz. 20.00, tak aby utrudnienia w tym miejscu były jak najmniejsze.

Przypomnijmy, że Rondo powstało na początku lat 2000. Jest to skrzyżowanie drogi krajowej nr 75 (relacji Brzesko – Nowy Sącz) z drogą wojewódzką nr 980. W sąsiedztwie ronda znajdują się tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej oraz przedszkole. Natężenie ruchu na drodze krajowej nr 75 w Jurkowie przekracza aktualnie ponad 10 tysięcy samochodów na dobę, a sama powierzchnia drogi i szczególnie ronda szybko ulegają uszkodzeniom ze względu na znaczny ruch samochodów ciężarowych. Niski stan jakości  nawierzchni asfaltowej powoduje w efekcie również przyspieszone procesy niszczące na skutek m.in. przenikania wody penetrującej dolne warstwy konstrukcyjne jezdni. Remont nawierzchni jezdni DK75 oraz budowę chodników realizowała firma ReDrog s.c. Bożena Krzyżak&Wojciech Krzyżak z Porąbki Iwkowskiej.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .