Czchów. Gnojnik. Iwkowa. Tysiąc ankiet
WYDARZENIA - Czchów
środa, 10 lipca 2019 21:05

W sumie ponad tysiąc ankiet złożyli mieszkańcy trzech gmin w sprawie planwanego przebiegu trasy Brzesko – Nowy Sacz. Teraz przeanalizują je projektanci. Przypomnijmy, że w kwietnia 2019 roku w Urzędzie Gminy w Iwkowej odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli gmin i miast: Brzesko, Gnojnik, Lipnica Murowana, Czchów, Iwkowa, Łososina Dolna, Chełmiec oraz Nowy Sącz w sprawie podpisania wspólnego stanowiska samorządów dotyczącego przebiegu korytarza DK 75.

Działając dla dobra lokalnej społeczności, z myślą o przyszłych pokoleniach, ze świadomością, iż nie ma idealnych rozwiązań, a każda dobra decyzja wymaga olbrzymiej pracy, ale też wielu kompromisów, Prezydent, Burmistrzowie i Wójtowie gmin, przez które przebiegają propozycje budowy drogi krajowej GP DK 75, zajęli wspólne stanowisko dotyczące jej przebiegu, wskazując wariant samorządowy stanowiący połączenie komunikacyjne wszystkich gmin i miast. Wybrano wariant najlepszy z możliwych, dopuszczając późniejsze korekty w obrębie poszczególnych gmin, z zachowaniem uzgodnień na granicach terytorialnych. Stanowisko wypracowane przez samorządy zostało przekazane Ministrowi Infrastruktury, firmie projektowej oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do której należeć będzie ostateczna decyzja o przebiegu drogi. Wskazany w porozumieniu samorządów przebieg drogi przez Gminę Iwkowa, był wcześniej konsultowany z mieszkańcami jako wariant biały. Został on również zaakceptowany przez Radę Gminy w Iwkowej z uwzględnieniem korekty przebiegu planowanego tunelu, możliwie jak najdalej od istniejących ujęć wody. Podobnie rzecz się ma w przypadku Czchowa.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .