Porąbka Uszewska. Biesiadowali po raz XXII
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 09 lipca 2019 23:14

Ci, którzy niedzielne popołudnie spędzili w Porąbce Uszewskiej, korzystając z zaproszenia organizatorów XXII Biesiady Agroturystycznej, nie mieli powodu do narzekania. Po raz kolejny Dębińskie Centrum Kultury, kierowane przez Łukasza Przybyłę, oraz Koło Agroturystyczne z Porąbki Uszewskiej pokazali, że organizuje imprezy z wielkim rozmachem. Nie tylko z wielkim rozmachem, ale także dopinając wszystkie szczegóły na ostatni guzik. Licznie przybyła publiczność miała okazję skosztować najlepszych potraw regionalnych. Opinia była powszechna: doskonała staropolska kuchnia – nie pozostawia cienia wątpliwości. To wszystko jest smaczne, zdrowe – uczta dla ciała. 

Tradycyjnie już w pierwszą niedzielę lipca w Porąbce Uszewskiej koło Dębna organizowana jest Biesiada Agroturystyczna. Wójt Wiesław Kozłowski nie ukrywa, że to doskonała okazja do zaprezentowania walorów turystycznych gminy, ale też do integracji lokalnej społeczności i wyzwolenia drzemiącej w niej „energii”. Porąbka Uszewska już dawno temu postawiła na agroturystykę i w dalszym ciągu na to stawia – mówi Łukasz Przybyło, dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury. Każdego roku zjeżdża w te strony wiele rodzin, które kochają wypoczynek na łonie przyrody. Porąbka gości wczasowiczów przede wszystkim ze Śląska, Krakowa, największego miasta Małopolski, ale też z Tarnowa i innych miast. Trafiają się także goście zagraniczni. Wie ma wiele do zaoferowania. Mamy bardzo dobre kwatery, w nich gospodarze serwują świetne jadło, tradycyjne, oparte bardzo często o tradycje wielopokoleniowych rodzin. Mamy piękne pagórki, wspaniałą przyrodę, z którą można obcować korzystając z 25 km ścieżek przyrodniczych z przygotowanymi miejscami na biwak.

Tradycyjnym elementem biesiady był konkurs potraw regionalnych. Kilkunastu wystawców zaprezentowało w sumie kilkadziesiąt potraw. Imprezę zorganizowało Koło Agroturystyczne z Porąbki Uszewskiej wraz z Dębińskim Centrum Kultury. Wydarzenie, które odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, zgromadziło rekordową w stosunku do lat ubiegłych liczbę wystawców. Sprzyjało wszystko: aura, goście i organizacja imprezy. Z-ca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Sekretarz Gminy Dębno Justyna Wójtowicz-Woda oraz kustosz Sanktuarium w Porąbce Uszewskiej Ks. Józef Golonka. Wszyscy weszli w skład komisji oceniającej tegoroczne potrawy. Warto dodać, że wszystkie Koła Gospodyń otrzymały okolicznościowe nagrody. Oczywiście nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Porąbce Uszewskiej, którzy za swój występ otrzymali okolicznościowe kredki i pomoce dydaktyczne, które w imieniu starosty wręczali radni powiatu brzeskiego: Justyna Wójtowicz-Woda oraz Łukasz Przybyło. Na scenie zaprezentowały się zespoły i grupy działające przy Dębińskim Centrum Kultury: Zespół Regionalny „Porąbecki”, Grupa Śpiewacza „Ocalić od zapomnienia”, „Zespół „Dołowianie”, Zespół „Niedźwiedzoki”. Była także loteria fantowa. Później wystąpił młody, obiecujący zespół „Sezon na czereśnie”, wykonujący muzykę chrześcijańską. Gwiazdą wieczoru, która do późnych godzin nocnych rozgrzała publiczność, był zespół „ROY” z Limanowej. Całość zwieńczył efektowny pokaz fireshow, z elementami teatru tańca w wykonaniu tarnowskich artystek związanych z grupą Adiere i Piotra Czarneckiego z „Niezłego Cyrku”. - Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję imprezy – dodaje dyrektor Łukasz Przybyło, który podczas Biesiady odebrał sporo gratulacji – zasłużonych – za przygotowanie imprezy.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .