Uście Solne. Rynek po remoncie
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 09 lipca 2019 20:52

Uście Solne to jedna z najurokliwszych miejsc w powiecie brzeskim. Tutejszy Rynek - „wytyczono” jeszcze w średniowieczu. Od lat mówiło się o potrzebie rewitalizacji tego miejsca. Udało się w tej kadencji. Niedawno zakończyła się rewitalizacja rynku w Uściu Solnym. W dniu 04.07.2019 r. miał miejsce odbiór końcowy prowadzonych prac w którym uczestniczyli: Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, Przewodniczący Rady Gminy Marek Biernat, sołtys Uścia Solnego Barbara Sadkowska, przedstawiciele wykonawcy oraz pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Gminy.

Zakres przeprowadzonych prac obejmował renowację terenu poprzez nawiezienie ziemi w celu uzyskania jednolitego terenu, demontaż nieczynnych lamp oświetleniowych, posadzenie krzewów i drzew wraz z wcześniejszym przygotowaniem gruntu, wykonanie nowych trawników, ściółkowania oraz zamontowanie monitoringu. Realizacja prac była możliwa dzięki dotacji pozyskanej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020 w wysokości 75 procent. - Prace przebiegały bardzo sprawnie – ocenia wójt Zbigniew Moskal.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .