Szczucin. Sprzyjało im wszystko: aura, organizacja imprezy i sponsorzy
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
niedziela, 07 lipca 2019 09:33

Ponad trzystu rowerzystów zgromadził szczuciński Rodzinny Rajd Rowerowy. Jak mówi naszej redakcji zastępca burmistrza Tomasz Bełzowski najmłodszy liczył 3, najstarszy był od niego starszy o… równe 80 lat.

Był nim bowiem 83 latek. Wszyscy bawili się znakomicie, najpierw pokonując jedną z trzech malowniczych tras, a później uczestnicząc w sportowym pikniku. Jak przystało na pierwszy dzień lata, pogoda dopisała i zachęciła mieszkańców Szczucina oraz okolic do uczestnictwa w rowerowym rajdzie organizowanym przez Małopolski Związek Kolarski, Urząd Miasta i Gminy Szczucin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Dodajmy, że na spragnionych aktywności czekały trzy znakomicie przygotowane, niezwykle malownicze trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Bez względu na umiejętności czy poziom wytrenowania, każdy mógł znaleźć profil trasy odpowiedni dla siebie.
Warto dodać, że całość zakończyła się radosnym piknikiem, pełnego gier, zabaw i konkursów. Na każdego uczestnika Rajdu czekał ciepły, regeneracyjny posiłek oraz pamiątkowy medal. Ich brzęczenie przeplatało się z głośnymi śmiechami oraz gwarem rozmów. Zawodnicy dzielili się wrażeniami z trasy. Nie brakło także dopingowania maluchów, dla których zorganizowano osobne wyścigi. Bawiłem się fantastycznie. Po przejechaniu trasy okazało się, że nie znałem do końca Szczucina. Nie wiedziałem, że kryje on w sobie wiele urokliwych zakątków – opowiada 35-letni Marek. Dzięki rajdowi mam ochotę wsiąść na rower i poodkrywać te wszystkie miejsca. Równie zadowolona była 10-letnia Zosia, która mimo młodego wieku dzielnie pedałowała wraz z rodzicami na wybranym dystansie. Ta udana impreza już na stałe wpisuje się w kalendarz sportowych wydarzeń Szczucina. Można więc spodziewać się, że Rodzinny Rajd Rowerowy powróci do Szczucina w przyszłym roku. – Zapraszamy za rok – zachęca Tomasz Bełzowski.


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .