Czchów. Absolutorium dla burmistrza
WYDARZENIA - Czchów
środa, 03 lipca 2019 21:02

Niewielu jest samorządowców w Polsce, którzy mogą poszczycić się siedemnastym z rzędu i to przyjętym przez aklamację (jednogłośnie) absolutorium z wykonania budżetu gminy. Wcześniej radni zaaprobowali raport o stanie gminy i udzielili wotum zaufania burmistrzowi Markowi Chudobie.


W efekcie zmian w ustawie o samorządzie terytorialnym, wprowadzono do obowiązującego porządku prawnego nową instytucję raportu o stanie jednostki samorządu terytorialnego, który włodarz Czchowa  przedstawił radnym.  Raport obejmuje podsumowanie działalności burmistrza w roku 2018, w szczególności realizację polityk, programów i strategii oraz uchwał organu stanowiącego.  Uchwałę Rada Miejska przyjęła jednogłośnie. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czchowie została podjęta między innymi uchwała w sprawie udzielenia absolutorium dla wójta za rok 2018 oraz w sprawie wotum zaufania dla Marka Chudoby. Po zapoznaniu się z przedłożonym sprawozdaniem z realizacji budżetu wraz z informacją o stanie mienia gminy oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i Komisji Rewizyjnej, radni udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 rok. Burmistrz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji ubiegłorocznego budżetu. – Myślę, że 2018 rok dla naszej był rokiem bardzo dobrym, udało się zrealizować wiele ważnych i cennych inwestycji, które w jakiś sposób będą wizytówką naszej gminy, a przy tym rok udało się zakończyć dobrym wynikiem finansowym, udało się też nam pozyskać zewnętrznych – ocenił, dodając iż wszystko to sprawia, że można optymistycznie spojrzeć na tegoroczny budżet samorządu, stanowiący w pewnej części kontynuację działania. – Przy okazji dziękuję swojemu zastępy, sekretarzowi, skarbnikowi, wszystkim pracownikom urzędu i podległych mi instytucji. Słowa podziękowania kieruję także do radnych tej i poprzedniej kadencji, sołtysów, rad sołeckich, mieszkańców. To nasz wspólny sukces – przekonuje burmistrz Marek Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .