Brzesko. Zmiana prezesów w MZGiM i BZK
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 02 lipca 2019 21:20

Nowy szefem Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej został Mirosław Wiśniowski (kiedyś radny Rady Miejskiej, w 2008 roku kandydował na burmistrza Brzeska w wyborach uzupełniających, miał mizerne wtedy poparcie – niewiele ponad czterysta głosów). Przed rokiem miał kandydować na burmistrza Brzeska. Na łamach naszego portalu zapowiadał wielką batalię o miasto i gminę. Okazało się, że nie tylko nie kandydował, ale także nie stworzył listy. Ostatecznie przyjął ofertę Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, kandydował, bez powodzenia z listy burmistrza Tomasza Latochy na radnego.

Natomiast na czele Brzeskich Zakładów Komunalnych stanął Jan Niedzielski. Był on jakiś czas temu szefem Zakładu Usług Komunalnych gminy Dębno. Kilkanaście lat temu bez powodzenia walczył o mandat burmistrza Wojnicza – montował opozycje przeciwko byłemu już burmistrzowi miasta – Zbigniewowi Noskowi. Współpracował wtedy z Kazimierzem Sadym – dyrektorem biura ZW OSP RP w Krakowie (działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego).
(mir)

 

Sprostowanie do informacji dot. zmiany prezesów w spółkach gminnych, które otrzymaliśmy na naszą skrzynkę pocztową.

Kadencja prezesów w Brzeskich Zakładach Komunalnych oraz w Miejskim Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej zgodnie z obowiązującymi w tej kwestii  regulacjami prawnymi dobiegła końca w czerwcu 2019. Nie doszło zatem w wymienionych przez Pana spółkach do odwołania kogokolwiek z funkcji prezesa.  Nie miały miejsca "czystki",  nie było żadnych zwolnień w wymienionych spółkach. Rady Nadzorcze gminnych spółek BZK i MZGM korzystając ze swoich uprawnień podjęły uchwały w sprawie powołania na te stanowiska kandydatów spełniających ustawowe wymogi oraz przedstawiających koncepcję kierowania spółkami, a najbliższych dniach   na kolejnych posiedzeniach podejmą uchwały w sprawie zawarcia umowy o świadczenie usług zarządzania z nowymi członkami zarządu.

 Z poważaniem Grzegorz Brach

 


Komentarze (7)

Pseudonim : koniczynka 03 lipiec 2019 07:23
zabawny tomek z grzeskiem trzy grosze, zamiast wsadzac na stolek rozdzkaza lepiej niech trzymaja stolki na jesien, bo zielonych braci bedzie troche bez roboty, a tu jeszcze bomba tromba niedlugo z marru poleci oraz zalesny lesny z urzedu marszalkowskiego...
Pseudonim : O 03 lipiec 2019 08:38
To w Brzesku nie ma mądrych ludzi na stanowiska musimy się posiłkować jakimiś nieznanymi
Pseudonim : q 03 lipiec 2019 09:27
Biedny rudy, a on załapał się tylko na parzenie kawy młodemu pasierbowi :)
Pseudonim : jacek 03 lipiec 2019 15:12
Kto to ten Wisniowski....?
Pseudonim : O 04 lipiec 2019 12:19
Czy to prawda że pracował w służbie zdrowia?
Pseudonim : Tak 06 lipiec 2019 09:31
zajmował się medycyną niekonwencjonalną.
Pseudonim : Krystyna 12 lipiec 2019 19:59
Dlaczego burmistrz. przeniósł SZKOŁĘ MUZYCZNĄ? Czy może ktoś wie!!!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .