Dębno. Rycerskie zmagania
WYDARZENIA - Dębno
środa, 26 czerwca 2019 21:01

Inną formułę, niż w poprzednich latach, będzie miał tegoroczny Turniej Rycerski pod zamkiem w Dębnie. Na 30 czerwca zaplanowano na terenach przy zamku w Dębnie Turniej.  Wiesław Kozłowski, Wójt Gminy Dębno serdecznie zaprasza na XXIV Międzynarodowy Turniej Rycerski „O Złoty Warkocz Tarłówny”, który rozpocznie się o godzinie 15:00. W programie przewidziano m.in. inscenizację walk, pokazy woltyżerki oraz tańców dworskich, turniej łuczniczy, a także bitwę o zamek i wiele innych atrakcji. Wstęp na Turniej jest darmowy, a dla przybyłych gości przewidziano staropolski poczęstunek.

Turniej Rycerski zakończy się koncertem Kapeli Hanki Wójciak o 20:30, po którym będzie miał miejsce pokaz ogni sztucznych, przewidziany na godzinę 21:30. - Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż w tym roku wstęp na Turniej Rycerski jest bezpłatny. Mam nadzieję, że przyczyni się to do zwiększenia atrakcyjności imprezy – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Turniej, wydarzenie o wieloletniej tradycji, ściąga corocznie tysiące mieszkańców regionu oraz turystów. Bez wątpienia, najbardziej spektakularne są inscenizacje walk w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej, pokazy artyleryjskie czy turniej konnych kopijników. Nie inaczej będzie w tym roku.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .