Z naszych informacji wynika, że na liście Zjednoczonej Prawicy znajdzie się jeden przedstawiciel Solidarnej Polski oraz jeden Porozumienia Jarosława Gowina. Nie można wykluczyć, że z listy Prawa i Sprawiedliwości wystartują politycy ruchu Kukiz 15.  Gdyby tak było, to na liście będzie Norbert Kaczmarczyk – poseł Kukiz 15 z powiatu proszowickiego. Już dzisiaj wiadomo, że na 18 osobowej liście znajdzie się po dwóch przedstawicieli powiatu bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego, dąbrowskiego i proszowickiego. Trzy osoby będą z Tarnowa, a pięć z powiatu tarnowskiego.

Solidarna Polska – jak dowiedziała się nasza redakcja – może liczyć na miejsce nr 5. W zasadzie w grę wchodzą dwie osoby: mecenas Piotr Sak, radny Rady Miejskiej w Tarnowie oraz Józef Rojek, były poseł PiS i Solidarnej Polski. Jeszcze kilka tygodni temu „pewniakiem” był ten pierwszy, dzisiaj wydaje się, że więcej z gry ma Józef Rojek. – Piotr nie ma ochoty, a Józef podreperował ostatnio swoje zdrowie. Powinien wystartować. Ma największe szanse spośród członków naszej partii – mówią w Solidarnej Polsce. Teoretycznie w „odwodzie” jest jeszcze Marta Malec – Lech, członek zarządu województwa małopolskiego.

Porozumienie Jarosław Gowina otrzyma ostatnie miejsce na liście. Na osiemnastce raczej na pewno znajdzie się Stanisław Bukowiec, radny sejmiku, wieloletni wicewójt gminy Bochnia, a wcześniej wiceburmistrz Bochni. Upadła idea, by to miejsce zajął Dawid Solak lub Grzegorz Wawryka – były burmistrz Brzeska.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .