Nowy Wicemarszałek Małopolski z Brzeska?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 21 czerwca 2019 21:32

Wiele wskazuje na to, że Anna Pieczarka będzie kandydatem obozu Zjednoczonej Prawicy na urząd posła na Sejm RP. Obecna członek zarządu województwa małopolskiego – jak wynika z naszych informacji – może nawet liderować liście Prawa i Sprawiedliwości, w tarnowskim okręgu wyborczym. Przypomnijmy obejmuje on miasto Tarnów oraz powiaty tarnowski, dąbrowski, brzeski, bocheński, proszowicki i wielicki. Znawcy przedmiotu nie mają cienia wątpliwości, bez problemu Anna Pieczarka – bez względu na miejsce na liście PiS zostanie posłem. Warto wspomnieć, że w ubiegłorocznych wyborach do sejmiku małopolskiego, poparło ją ponad 72 tysiące wyborców. Był to drugi wynik w Polsce. O trzy tysiące więcej osób, głosowało na Mazowszu, na wieloletniego marszałka tamtego województwa i byłego Marszałka Senatu RP (w latach 1993 – 1997) Adama Struzika.

Ewentualny wybór Anny Pieczarki na urząd posła RP, z automatu spowoduje wygaśnięcie jej mandatu radnej wojewódzkiej i członka zarządu. W tym pierwszym przypadku: wszystko jest jasne. Mandat po Annie Pieczarce obejmie Piotr Dziurdzia z Bochni.

Kto natomiast zostanie za nią wicemarszałkiem Małopolski. W grę wchodzi kilka nazwisk. Nie można wykluczyć scenariusza, że do gry powróci Edward Czesak, do końca czerwca 2019 roku, poseł do Parlamentu Europejskiego (poseł do PE od sierpnia 2015 do końca czerwca 2019; a w latach 2005 – 2015 poseł na Sejm RP). – Edward ma spore doświadczenie polityczne i samorządowe. Był przecież radnym i szefem samorządu gminy Brzesko. Moim zdaniem doskonale nadawałby się na fotel wicemarszałka Małopolski – mówi nam jeden z prominentnych polityków PiS w Małopolsce. W gronie kandydatów na wicemarszałka wymienia się także byłego wicewojewodę małopolskiego Józefa Gawrona.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .