Zakliczyn. Znaleźli swoje nowe miejsce na ziemi
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 20 czerwca 2019 11:45

Gmina Zakliczyn przyjęła rodzinę repatriantów z terenu byłego ZSRR.  W Charzewicach czekał na potomków polskich zesłańców przebudowany i zaadaptowany do celów mieszkalnych budynek komunalny. Koszt przebudowy dawnego domu nauczyciela wyniósł 230 tys. zł. Samorząd gminy Zakliczyn uzyskał z budżetu państwa dofinansowanie do tego przedsięwzięcia w kwocie prawie 220 tys. zł. - W budynku jest około 60 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Najprawdopodobniej przyjedzie do nas rodzina trzyosobowa. Wspólnie z Małopolskim Urzędem Wojewódzkim oraz Związkiem Repatriantów RP zajmujemy się obecnie procedurą sprowadzenia rodziny repatriantów do 
Polski – objaśnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.


Przypomnijmy, że wcześniej uchwałę o sprowadzeniu oraz przyjęciu na swoim terytorium potomków polskich zesłańców z terenu byłego ZSRR przyjęła jednogłośnie Rada Miejska w Zakliczynie. Samorządowcy zobowiązali się do zapewnienia rodzinie repatriantów lokalu mieszkalnego oraz źródeł utrzymania w formie pomocy w znalezieniu pracy lub wsparcia socjalnego. Rodzina z Kazachstanu przyjechał do Zakliczyna przed kilkoma dniami.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .