Strzelce Wielkie. Remont szkoły
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 28 maja 2019 20:55

To dobra wiadomość dla uczniów. W budynku Szkoły Podstawowej w Strzelcach Wielkich trwają prace, których zakres obejmuje dobudowanie nowej klatki schodowej oraz zmianę użytkowania istniejącego poddasza w celu zaadaptowania go na dwie sale lekcyjne wraz z sanitariatami. W dobudowanej części znajdować się będą pracownie przedmiotowe, które dostosowane zostaną do konkretnych potrzeb edukacyjnych poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt dydaktyczny. Działania te pozwolą uczniom na poszerzanie wiedzy w nowy, niedostępny do tej pory sposób.

Przedmiotowe prace stanowią początek planowanej modernizacji budynku szkoły w Strzelcach Wielkich. Wartość wykonywanych robót wynosi ok. 800 000 zł. Wykonawcą prac jest firma P.P.H.U. PORĘBSKI z Chełmca. - Remont szkoły w Strzelcach Wielkich, jak też innych obiektów oświatowych to jeden z priorytetów działania samorządu gminy Szczurowa na lata 2019 – 2023. Dlatego z roku na rok będziemy coraz więcej środków przeznaczali na ten cel. Potrzeb jest sporo. Wiele placówek wymaga sporych nakładów finansowych – tłumaczy Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .