Pięć nagród Grand Press Photo dla Marty Rybickiej i Piotra Tracza
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 maja 2019 22:00

Pięć nagród w najważniejszym konkursie fotograficznym - dla dwójki fotografów z Brzeska. Grand Press Photo to najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów.

Marta Rybicka, pochodząca z Brzeska fotografka, na co dzień mieszkająca w Warszawie, zdobyła dwie nagrody Grand Press Photo. Została wyróżniona III miejscem w kategorii życie codzienne (zdjęcie pojedyncze), jest to fotografia zrobiona w domu polskiej rodziny w Naddniestrzańskiej Republice Mołdawskiej. Marta Rybicka została nagrodzona również - I miejscem w kategorii Kultura i Rozrywka (zdjęcie pojedyncze), za fotografię przedstawiające małych czeczeńskich uchodźców wraz z mamami z wizytą w Galerii Zachęta. Warto nadmienić, iż Marta Rybicka była już finalistką Grand Press Photo w 2017 roku.

Piotr Tracz zdobył największą ilość nagród w tegorocznej edycji, tego najważniejszego konkursu fotografii prasowej w kraju. Został nagrodzony: I miejscem w kategorii życie codzienne (zdjęcie pojedyncze), II miejscem w kategorii Ludzie (zdjęcie pojedyncze) oraz III miejscem w kategorii Środowisko (zdjęcie pojedyncze). Piotr Tracz w sumie już sześciokrotnie był finalistą tego prestiżowego konkursu.

Spośród 4,5 tys. zdjęć nadesłanych na konkurs jury zakwalifikowało do finału 58 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. Laureatów poznaliśmy na gali finałowej Grand Press Photo 2019, która odbyła się 16 maja w Warszawie w Reducie Banku Polskiego.

Tradycyjnie już jury Grand Press Photo przewodniczył światowej klasy fotoreporter. W tym roku był to Espen Rasmussen – norweski fotoreporter, wielokrotny laureat World Press Photo i Pictures of The Year international (POYi). Do niego należał decydujący głos przy wyborze nagrodzonych zdjęć. W jury zasiadali też: Piotr Małecki (Napo Images, Panos Pictures, Forum), Maria Mann (EPA), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Ahmet Sel (Agencja Anadolu), Andrzej Zygmuntowicz.

Wszystkie zdjęcia, które trafiły do finału w grupie zdjęć pojedynczych i fotoreportaży, będą prezentowane na wystawach pokonkursowych w największych miastach w kraju, a także w corocznym albumie.

Portfolio Marty Rybickiej - www.martarybicka.pl

Portfolio Piotra Tracza - www.traczpiotr.com

 

Nagrodzone zdjęcia tegorocznej edycji Grand Press Photo: https://grandpressphoto.pl/laureaci2019/

(pr)


Komentarze (1)

Pseudonim : paweł 17 maj 2019 06:20
gratulacje za wspaniale osiągnięcia

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .