Szczurowa. Trzy dni z folklorem
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 15 maja 2019 22:02

Przez trzy dni, 24 – 26 maja, gmina Szczurowa będzie stolicą małopolskiego folkloru. - Już dzisiaj zapraszam do naszej gminy.  Przygotowaliśmy wiele atrakcji – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Biuro Organizacyjne w Tarnowie wspólnie z Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej serdecznie zaprasza działające na terenie całego regionu krakowskiego i Pogórza Ciężkowickiego młodzieżowe i dorosłe zespoły folklorystyczne, grupy regionalne, kapele ludowe, instrumentalistów ludowych, grupy śpiewacze, śpiewaków ludowych oraz mistrzów muzyków i ich uczniów do udziału w 37. Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka KRAKOWSKI WIANEK.

Przegląd o charakterze konkursowym odbędzie się w dniach 24-26 maja 2019r. w Szczurowej. Zaplanowano występy w kilku kategoriach: kapele ludowe, instrumentaliści ludowi, mistrz – uczeń, grupy śpiewacze, śpiewacy ludowi, grupy regionalne, zespoły folklorystyczne i kapele ludowe działające przy zespołach, zespoły folklorystyczne (bez oceny kapeli ludowej, instrumentalisty, grupy śpiewaczej czy śpiewaka). Jednocześnie przypominam, że dla laureatów w poszczególnych kategoriach konkurs stanowić będzie kwalifikację na: Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej w 2019r., jak również na Małopolski Przegląd Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych POGÓRZAŃSKIE GODY w Łużnej w 2020 r. oraz możliwość otrzymania rekomendacji do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w 2019r.
(Mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .