Uszew. Kolejny etap prac niebawem
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 08 maja 2019 18:35

Wiele wskazuje na to, że niebawem rozpoczną się prace przy II etapie budowy obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Wójt Gminy Gnojnik ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania „Budowa obiektu łączącego funkcje kulturalną i przedszkolną w Uszwi – Etap II - stan wykończeniowy”. Przypomnijmy, że I etap inwestycji zakładał postawienie budynku w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym, co kosztowało blisko 1,8 miliona złotych. W marcu ubiegłego roku Gmina Gnojnik otrzymała dwie dotacje w kwocie ponad 1,73 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku wielofunkcyjnego w Uszwi. Jedna z tych  dotacji została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma właśnie łączyć funkcje kulturalne (świetlica, biblioteka z czytelnią) z funkcjami przedszkolnymi.

Całkowite koszty budowy obiektu oszacowane zostały na kwotę ok. 8,5 miliona zł, zaś budowa i wyposażenie samej części kulturalnej kosztować ma niemal 2,5 miliona zł (te środki były środkami kwalifikowanymi w RPO WM). – Przygotowaliśmy także kolejny wniosek do marszałka Małopolski, na pozyskanie środków w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tym razem chodzi o kwotę ponad 2.7 miliona złotych. Moim zdaniem wniosek został przygotowany perfekcyjnie. Liczę na pomoc radnych wojewódzkich: szefa Komisji Finansów Wojciecha Skrucha, radnego Józefa Gawrona oraz dwie nasze panie wicemarszałek: Annę Pieczarkę i Martę Malec – Lech. O potrzebie wsparcia naszej inwestycji rozmawiałem także z marszałkiem Witoldem Kozłowskim – podkreśla wójt Sławomir Paterek.
Kilka tygodni temu Marszałek Małopolski Witold Kozłowski i wójt Sławomir Paterek rozmawiali i potrzebach inwestycyjnych gminy w kadencji 2018 – 2023.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .