Grand Press Photo 2019. Trzy nominacje dla brzeszczanina
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 maja 2019 23:58

gpp2019Piotr Tracz, pochodzący z Brzeska fotograf otrzymał aż trzy nominacje w tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo, który uchodzi za najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej. Tracz otrzymał nominację w kategoriach: Życie codzienne – zdjęcie pojedyncze, Ludzie – zdjęcie pojedyncze, Środowisko – zdjęcie pojedyncze.

Do konkursu zgłoszono w tym roku 4,5 tys. zdjęć. Oceniane były w siedmiu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych i w pięciu kategoriach w grupie reportaży. Jury w składzie: przewodniczący jury Espen Rasmussen („VG Helg”, Panos Pictures), Piotr Małecki (Napo Images, Panos Pictures, Forum), Maria Mann (EPA), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Ahmet Sel (Agencja Anadolu), Andrzej Zygmuntowicz. Nominowało do finału 60 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne.

Laureatów poznamy na gali finałowej Grand Press Photo 2019, która odbędzie się 16 maja w Warszawie w Reducie Banku Polskiego. Wszystkie fotografie, które trafiają do finału, są prezentowane na wystawach pokonkursowych w największych miastach w kraju, a ponadto co roku „Press” wydaje okolicznościowy album „Grand Press Photo”.

Organizatorami konkursu są magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Mecenasem konkursu jest Fujifilm. Partnerzy konkursu i wystaw: Antalis, Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Piotr Tracz. Fotograf freelancer, dokumentalista. Zdobywca kilkunastu nagród w najważniejszych konkursach fotograficznych, między innymi: Grand Press Photo, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Dorocznej nagrody Stowarzyszenia Fotoreporterów, BZ WBK Press Foto, WKF National Geographic, Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej, nominowany do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego Polskiej Agencji Prasowej.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .