Brzesko. Beata Szydło w RCKB
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 20:15

L1000646Kilkaset osób pojawiło się dzisiaj w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku, gdzie z mieszkańcami miasta i powiatu spotkała się wicepremier Beata Szydło. Była premier rządu polskiego przyjechała na zaproszenie tutejszych posłów: wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko oraz posła do Parlamentu Europejskiego  Edwarda Czesaka. – Po raz kolejny pani premier jest w naszym mieście. Zawsze interesuje się problemami Brzeska i regionu. Jest tutaj po to, by przybliżyć wszystkim założenia nowej Piątki Kaczyńskiego, ale także przedstawić dokonania rządu pod jej kierownictwem oraz rządu Mateusza Morawieckiego w sprawach społecznych czy socjalnych – mówiła podczas powitania premier Beaty Szydło, minister Józefa Szczurek – Żelazko.


Zdaliśmy egzamin
Wszystko, do czego zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej, zrealizowaliśmy i będziemy realizować kolejne programy społeczne – mówiła wicepremier Beata Szydło. – Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dzieci, w młodych ludzi, w rodziny, taka jest filozofia PiS – dodała. Te propozycje spotkały się również z krytyką naszych politycznych oponentów, polityków. Zarzucają nam korupcję, rozdawnictwo – mówiła. Jej zdaniem takie były jednak oczekiwania społeczne. Była premier tłumaczyła zebranym, że zarówno w kampanii wyborczej, jak i w czasie, gdy jej rząd inaugurował swoją działalność w 2015 r., politycy PO przekonywali, że nie będzie zapewnionych w budżecie pieniędzy na realizację programu PiS. – Ja tylko przypomnę, że przez cały okres rządów PO i PSL, przez te osiem lat,  ilekroć pojawiały się propozycje składane przez PiS wprowadzania programów społecznych, ilekroć pytaliśmy w Sejmie ówczesny rząd o to, co zrobić, by wreszcie zlikwidować biedę wśród dzieci, pomóc emerytom, żeby wspierać tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji, zawsze słyszeliśmy jedno, pieniędzy nie ma i nie będzie – mówiła Szydło. Politycy PO i PSL-u konsekwentnie mówili: pieniędzy nie ma i nie będzie. Kiedy mamy im wierzyć? Wtedy, kiedy powtarzają jak mantrę to zdanie, czy też wtedy, kiedy mówią „poprzemy 500 plus, tylko nas wybierzcie. Zdaniem wicepremier politycy PO i PSL „obrażają Polaków, którzy mają prawo korzystać ze wzrostu gospodarczego państwa”.

 

Piątka Kaczyńskiego
L1000648Natomiast nawiązując do przedstawionych jakiś czas temu propozycji programowych, tzw. nowej piątki PiS, wicepremier stwierdziła, że te programy są nie tylko prospołeczne, ale również prorozwojowe. – Nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w dzieci, w młodych ludzi, niż inwestycja w rodziny. Taka jest filozofia PiS – podkreśliła. Jej zdaniem dzięki PiS stajemy przed państwem z podniesionym czołem i mówimy: to wszystko, do czego zobowiązaliśmy się w kampanii wyborczej, zrealizowaliśmy i będziemy realizować kolejne programy społeczne, bo to jest dla Polski, dla Polaków dobre.  Zaprezentowane pod koniec lutego propozycje programowe, tzw. nowa piątka PiS, to: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, „trzynastka” dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.


Podwójne wybory
Nawiązując do wyborów do Parlamentu Europejskiego będzie się rozstrzygało, czy będą tam ludzie, którzy nie dadzą się zepchnąć na drugi plan; wszystkie państwa członkowskie UE mają mieć takie same prawa - mówiła wicepremier Beata Szydło. Zdaniem byłej premier kandydującej do PE z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego, majowe wybory do europarlamentu będą wyborami, w których będziemy decydowali o kształcie Unii Europejskiej; czy będzie ona taka, jaką sobie wymarzyliśmy, do której wstępowaliśmy z wielkimi nadziejami. Premier mówiła, że chcemy być tak samo traktowani jak pozostałe państwa członkowskie. Chcemy być tak samo traktowani jak Niemcy, Francja, jak pozostałe państwa członkowskie – tłumaczyła. - I myślę, że dzisiaj, kiedy mówimy o wyborach do Parlamentu Europejskiego, które mają odbyć się już za kilka tygodni, to przede wszystkim musimy powiedzieć, że w tych wyborach będzie się rozstrzygało, czy tam, w Parlamencie Europejskim będą ludzie, którzy nie dadzą zepchnąć się na drugi plan, nie dadzą sobie wmówić, że mają ustępować z drogi i z miejsca innym krajom członkowskim, bo być może nie są tak samo ważni - wyjaśniła. Będziemy rozstrzygać, czy Unia Europejska wróci do swoich korzeni Beata Szydło wskazywała również, że majowe wybory "będą rozstrzygały o tym, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia Europejska". Zdecydują one o tym, czy będzie to unia "ojczyzn, w której będą szanowane tradycje, wartości, zasady ważne dla poszczególnych państw, czy też będzie narzucona wola większości i budowa jakiegoś pseudo-etosu, który mamy wszyscy stosować.  Premier Beata Szydło mówiła, że nie mniej ważne są wybory jesienne – do Parlamentu Polskiego. Jeśli Polacy chcą kontynuacji reform, jeśli chcą utrzymać dorobek tego rządu, muszą zagłosować na PiS. Wspomniała, że wiele razy politycy PO i Nowoczesnej mówili o potrzebie zmiany systemu 500+.  – MY na zmiany się nie zgodzimy. Dlatego apeluję do wszystkich o poparcie dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości – mówiła premier Szydło.

 

Brzesko na Szydło
L1000653Edward Czesak jest przekonany, że nie musimy się martwić o wynik PiS, a przede wszystkim  to kto zasiądzie w PE.  Na czele  listy jest Pani premier Beata Szydło i jestem  pewny że  mandat zdobędzie. A przecież podczas  zwycięskich kampanii na czele których w przeszłości stała mam na myśli wybory  prezydenckie i parlamentarne jak również w czasie gdy stała na czele swojego rządu często była w naszym regionie , okręgu , Małopolsce. Zna problemy i jest stąd z Małopolski. Przez lata zaangażowana  w sprawy regionu. Spotykałem się z nią w Brukseli i Strasburgu gdzie  reprezentowała nasz kraj. Byłem na sali plenarnej gdy broniła spraw polskich i wraz z delegacją Prawa i Sprawiedliwości byliśmy dumni z jej wystąpienia na forum PE. Pani Premier to osoba merytoryczna, koncyliacyjna i dająca gwarancje że rozsądnie będzie dbała o sprawy  polskie. Jest szanowana, nie mniej ważne, że także poważana  przez prezydentów i premierów krajów unii. Ja i moja rodzina zagłosujemy  na panią Premier Beatę Szydło. Prezes Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS wyraźnie podkreślił jej rangę i rolę w tych wyborach. Zachęcam wszystkich wyborców do oddania na nią głosu - mówi poseł Edward Czesak. Z apelem o poparcie Beaty Szydło wystąpiła także poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Podkreślała w rozmowie a nasza redakcją, że premier Szydło to nie tylko świetny fachowiec, wytrawny, charyzmatyczny polityk, ale także osoba ciepła i przyjazna. – Wiele razy pomagała nam w załatwieniu spraw i problemów istotnych dla miasta i regionu, zapewne będzie tak samo, jak zasiądzie w PE - mówiła minister Józefa Szczurek – Żelazko.

W gronie osób, które pojawiły się dzisiaj na spotkaniu z premier Szydło, obok posła Edwarda Czesak i minister Józefy Szczurek – Żelazko znaleźli się m.in. były wicewojewoda małopolski, obecnie radny sejmiku małopolskiego, Józef Gawron, wójt Dębna Wiesław Kozłowski, wójt Szczurowej Zbigniew Moskal, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Brzeskiego Justyna Wójtowicz – Woda, szef struktur gminnych PiS w Brzesku, Sławomir Pater, były wicestarosta brzeski Stanisław Pacura, były wicestarosta bocheński Józef Mroczek, były komendant policji w Brzesku Roman Gurgul, radni powiatu brzeskiego i gminy Brzesko, Szczurowa, Dębno, Gnojnik.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .