Zakliczyn. Otwarcie gabinetu Stomatologicznego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 09:51

L1000607Blisko 90 tysięcy złotych kosztowało uruchomienie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. - To jeden z czterech tego typu gabinetów w województwie małopolskim i 50 w kraju – mówił podczas oficjalnego otwarcia Dawid Chrobak, burmistrz gminy Zakliczyn. Dziękował wiceminister zdrowia Józefie Szczurek – Żelazko za finansowe wsparcie resortu zdrowia. Na ten cel gmina pozyskała około 50 tysięcy złotych dotacji – maksymalna kwotę (resort zdrowia finansuje tylko wyposażenie gabinetu).

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek Żelazko mówiła, ze rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach wyrównywania szans stworzył ten program, by gabinety stomatologiczne oraz gabinety lekarskie pojawiły się nie tylko w dużych miejskich szkołach, ale także w gminach wiejskich. Szkoła w Zakliczynie to jedna z najwiekszych placówek oświaty w regionie tarnowskim. - Uczy się tutaj około 600 dzieci w klasach 1 – 8 oraz uczniowie ostatniej klasy gimnazjum. - Mam nadzieje, że obiekt będzie wam dobrze służył – mówiła wiceminister zdrowia. Burmistrz Zakliczyna dziękował gościom, podkreślał ogromne wsparcie ze strony posła Michała Wojtkiewicza oraz innych parlamentarzystów PiS z regionu tarnowskiego. Podczas oficjalnego otwarcia i poświecenia gabinetu nie zabrakło także radnych powiatu tarnowskiego na czele z wicestarosta Tomaszem Stelmachem oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego Ireną Kusion.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .