Reklama
Brzesko. Radnych wyrzucą ze Wspólnoty
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 marca 2019 23:57

Wiele wskazuje na to, że pięcioro radnych, którzy głosowali za podwyżkami cen śmieci w Brzesku, zostanie wyrzuconych ze Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego. Wspólnotowe barwy stracą Maria Kądziołka, Maria Kucia, Leszek Klimek, Bartłomiej Turlej i Anna Lubowiecka. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja, w przyszłym tygodniu oświadczenie w tej sprawie ma wydać były burmistrz Grzegorz Wawryka. Osoby związane ze Wspólnotą podkreślają, że jeszcze przed kilkoma dniami, podczas spotkania, wspomniani wcześniej radni (wszyscy) deklarowali, że nie zagłosują przeciwko podwyżkom zapowiedzianym przez burmistrza Tomasza Latochę. Mieli nie tylko głosować przeciwko, ale także złożyć wniosek o powołaniu Klubu Radnych Wspólnoty Samorządowej Powiatu Brzeskiego w Radzie Miejskiej w Brzesku. W tej sytuacji – jak twierdzi nasz informator – zgody na posługiwanie się tą nazwą nie otrzymają.

Zostaną „wyrzuceni” nie z powodu współpracy z burmistrzem, ale rażącym zerwaniem z programem wyborczym. – Szliśmy do wyborów z jasnym przesłaniem: nie będziemy drenowali kieszeni podatników. Od byłego burmistrza otrzymali biorące miejsca na liście, na nazwisku Grzegorza Wawryki zbudowali swoją pozycję samorządową. Nikt im nie zabraniał współpracy z Tomaszem Latochą. Dla dobra gminy trzeba współpracować. Ale na pewno nie będzie zgody Wspólnoty Samorządowej na takie podwyżki. Ja przypomnę radnym wybranym z naszej listy, że w programie byliśmy przeciwni podwyżkom, co więcej ci sami radni, którzy głosowali za podwyżkami o siedem złotych, przed rokiem byli przeciwni podwyżce jednozłotowej. Gdzie ich konsekwencja? Co się zmieniło, że teraz zachowują się inaczej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by utworzyli wspólnie klub radnych z radnymi burmistrza. Jeszcze trochę, a zapomną że przez 10 lat Maria Kądziołka, Leszek Klimek, Maria Kucia i Anna Lubowiecka głosowali za wszystkimi budżetami gminy i za udzieleniem byłemu burmistrzowi absolutorium – mówi nam jeden z działaczy Wspólnoty.  

(mir)

Le roi est mort, vive le roi!

Niektórzy mieszkańcy grodu barona Goetza – Okocimskiego powiadają, że kompletnie nie rozumieją postawy radnych Wspólnoty Samorządowej w Radzie Miejskiej w Brzesku. I bynajmniej nie chodzi im o głosowanie w sprawie stawek opłat śmieciowych. Nie dziwie się im… Nie dziwię, bo nie każdy – jak się niektórym wydaje – żyje na co dzień tym co w magistracie „piszczy”. Dla przeciętnego, nomen omen Kowalskiego – mieszkańca gminy – liczą się inwestycje, wysokość opłat i podatków lokalnych, imprezy kulturalne, a nie przepychanki miejskie i kto jaki „układ” w danym momencie stworzy. Ja radnych Wspólnoty Samorządowej znam od lat. Znam i mam swoje zdanie na temat ich potencjału. Znam ich mentalność i sposób myślenia. Byli kiedyś „ludźmi” byłego burmistrza Jana Musiała, potem „ludźmi” też już byłego burmistrza Grzegorza Wawryki, teraz są „ludźmi” nowego burmistrza Tomasza Latochy, i jak znam życie za pięć lat – bo nie wierzę, że rządy obecnego włodarza miasta potrwają dłużej – będą związani z kolejnym burmistrzem. Taka ich „uroda”. I zasada którą od wielu lat kierują się w życiu publicznym: umarł król, niech żyje król!  
Mirosław Kowalski


Komentarze (9)

Pseudonim : MAria 30 marzec 2019 09:06
P.S. Ale przecież oni nic się nie zmienili :)
Robią to samo co do tej pory - czyli głosują za wszystkimi budżetami gminy i za udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Tak są zaprogramowani.
Pseudonim : q 30 marzec 2019 12:58
Pomijając już radnych geriatyków, którzy chyba własnie definitywnie tym głosowaniem potwierdzili, że to ich ostatnia kadencja, to kto został we wspólnocie w radzie? F. Brzyk? trochę chichot historii
Pseudonim : tank 30 marzec 2019 18:53
Gdyby radni Maria Kądziołka, Maria Kucia, Bartłomiej Turlej, Leszek Klimek i Anna Lubowiecka mieli chociaż odrobinę przyzwoitości i resztki honoru, po głosowaniu za tak drastyczną podwyżką opłat za śmieci, podaliby się do dymisji. Czy można uczciwie sprawować mandat radnego, mając na uwadze interes ogółu obywateli, tylko dlatego, że dostało się powyborczy ochłap jakim jest przewodnictwo rady lub komisji. Ta "dilerka" polityczna powoduje, że społeczeństwo coraz bardziej traci zaufanie do organów samorządu terytorialnego. Panie i Panowie radni ( nie napiszę Wspólnoty Samorządowej bo to kompromitowałoby wieloletnie osiągnięcia porządnych radnych tej formacji w mieście i powiecie ) pora podać się do dymisji i nie zaprzątać sobie głowy działalnością społeczną, skoro nie stać was na przyzwoite sprawowanie mandatu społecznego. Tylko rezygnacja może uzdrowić sytuację w radzie. Przyjdą na wasze miejsca inni, którzy wiedzą co to misja publiczna i troska o tych najsłabszych mieszkańców gminy.
Pseudonim : Olek 31 marzec 2019 01:04
Nie zwalajmy wszystkiego na radnych ,ostateczną decyzję ma kto,,?
Pseudonim : Beti 01 kwiecień 2019 08:11
Owszem przyjdą inni , którzy będą wiedzieć co to jest misja publiczna ale tylko przed wyborami. Jak zostaną już radnymi to zapomną i będą gdakać tak jak kogut każe i zapieje. Krytyka starszych radnych jest tu nie na miejscu , młodzi startujcie na radnych przecież tam można zbić kokosy. Tylko jeszcze żeby się młodym chciało????
Pseudonim : Olek 01 kwiecień 2019 12:17
A czyj to pomysł z podwyżkami za poprzedniego burmistrza a tego nie bylo
Pseudonim : Andrzej 01 kwiecień 2019 15:02
Ta piątka Kadziołki to takie siroty,
plus Brzyk ,który wolał się położyć w szpitalu
niż głosować przeciw mieszkańcom.
Pseudonim : Olek 02 kwiecień 2019 17:56
Jak chory to ci miał zrobić
Pseudonim : tank 03 kwiecień 2019 18:56
Jak druh-radny Bartłomiej, tłumaczy teraz swoim podopiecznym,że na drugiej osobie można "polegać jak na Zawiszy"? Bycie porządnym człowiekiem to nie ilość zbiórek zorganizowanych w ciągu roku lecz przykład, który daje się swoim podopiecznym. Co dzisiaj druh przekaże swoim podopiecznym, jakie cnoty zabłysną za czynami, po których poznaje się człowieka? Czy prawdą jest, jak pisał Łysiak, że "każdego można kupić – trzeba tylko znać cenę i rodzaj waluty"? Warto jednak pamiętać, próbując wychowywać młodzież, że "małe rzeczy są naprawdę małe, ale być wiernym w małych rzeczach - to wielka rzecz". Tą maksymę polecamy wszystkim radnym, nie tylko druhowi.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .