Reklama
Domosławice. Dotarł Naukobus i Planetobus
WYDARZENIA - Czchów
środa, 27 marca 2019 13:37

To była bardzo ciekawa lekcja. Przez dwa dni pod szkołą w Domosławicach „zacumował”  Naukobus i Planetobus. Jest to wspólnym projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”.

Naukobus i Planetobus jeździ do małych miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 130 tys. mieszkańców. W tym roku Naukobus odwiedzi 140 miejscowości, a Planetobus kolejnych 20. Dzięki temu w wystawach objazdowych w 2018 r. weźmie udział ok. 160 tys. osób. - Wystawa, która jeździ w Naukobusie jest zminiaturyzowaną wersją eksponatów, które na co dzień można oglądać w Centrum Nauki Kopernik, a w Planetobusie jeździ mobilne planetarium z CNK. W Naukobusie jest 20 mobilnych eksponatów, a dzieci mogą eksperymentować korzystając ze wsparcia edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.  W ten sposób udaje się nam dotrzeć z naszą ideą nauki przez eksperymentowanie do miejsc, w których raczej korzysta się z tradycyjnie planowanych lekcji Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.  Zajęcia, które proponują edukatorzy przyjeżdzający Naukobusem i Planetobusem, pozwalają dzieciom na stawianie pytań związanych z nauką, budzą ciekawość i zachęcają do uważnego obserwowania świata wokół i interesowania się różnymi dziedzinami nauki. Dzieci, nie tylko zresztą z Domosławic, które pojawiły się w obydwu pojazdach, nie kryły radości. – Nie ma wyjścia, kolejne wycieczki trzeba będzie zorganizować do Centrum Kopernika w Warszawie – mówi Kazimierz Wojnicki, dyrektor szkoły w Domosławicach. Warto wspomnieć, że patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował burmistrz Czchowa – Marek Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .