Powiat Dąbrowski. Strażnica na Powiślu
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 22 marca 2019 21:39

Ponad 20 lat strażacy  z Dąbrowy Tarnowskiej czekali na decyzje w sprawie budowy nowej siedziby. – Dopiero w tej kadencji, udało się przekonać rząd, że muszą się znaleźć środki na ten cel – cieszy się poseł Wiesław Krajewski. Bo to miedzy innymi jego skuteczne zabiegi doprowadziły do rozpoczęcia inwestycji. We wrześniu tamtego roku w budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie została podpisana umowa  z Firmą "TARCON" Sp. z o.o. z Tarnowa na "Budowę Strażnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej z Magazynem przeciwpowodziowym".  

Kilka dni później w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej został podpisany protokół przekazania terenu i placu pod budowę nowej strażnicy. O potrzebie budowy strażnicy dla zawodowców z Dąbrowy Tarnowskiej, mówiło się od wielu już lat. Po raz pierwszy koncepcja wzniesienia nowych obiektów pojawiła się w czasach istnienia świętej pamięci województwa tarnowskiego. Przez wiele lat na przeszkodzie stały pieniądze, a dokładnie ujmując ich brak. Od kilku lat poseł Wiesław Krajewski zabiegał gdzie się tylko dało, by środki na ten cel znalazły się w budżecie państwa. - Obecna siedziba dąbrowskiej straży pożarnej jest niewystarczająca do aktualnych potrzeb wynikających z charakteru naszego regionu. Brakuje magazynu przeciwpowodziowego, który jest niezwykle przydatny przy występujących coraz częściej w naszym regionie powodzi. Nowy projekt strażnicy obejmuje właśnie budowę magazynu przeciwpowodziowego – dodaje poseł.  Koncepcja budowy nowej strażnicy zakłada, że obiekt będzie się składał z części socjalnej dla strażaków systemu zmianowego oraz części administracyjno – biurowej. Ponadto w skład całego kompleksu wejdą garaże z pomieszczeniami magazynowymi. Będzie również wiata magazynowa, plac manewrowy połączony z placem do ćwiczeń, parking.  - Chcemy, aby nowy obiekt strażnicy zapewnił prawidłowe funkcjonowanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej – mówi Wiesław Krajewski.  Strażacy zapewniają, że nowa strażnica będzie spełniała wszystkie warunki jednostki ratowniczo – gaśniczej oraz stanowiska kierowania i przyjmowania zgłoszeń o zdarzeniach z możliwością przekierowywania do właściwych służb jak Policja czy Pogotowie Ratunkowe. - Będzie pełniła jeszcze inne funkcje a mianowicie ułatwi organizowanie szkoleń i ćwiczeń a także doskonalenie zawodowe strażaków i członków ochotniczych straży pożarnych czy ewentualnych spotkań roboczych Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Komendant PSP w Dąbrowie Tarnowskiej dodaje, że magazyn przeciwpowodziowy będzie służył przechowywaniu zapasów oraz rezerw sprzętu i materiałów niezbędnych dla potrzeb ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .