Antoni Pilch – kontra radny Leszek Klimek
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 22 lutego 2019 11:36

Warunkowo na rok umorzył Sąd Rejonowy w Brzesku sprawę, którą radnemu Leszkowi Klimkowi, wytoczył Antoni Pilch. Radny będzie musiał także wpłacić tysiąc złotych na cel charytatywny oraz pokryć – liczące blisko 900 złotych – koszty postępowania sądowego. Antoni Pilch z takim rozstrzygnięciem sądu się jednak nie zgadza. – Nie chodzi mi o pieniądze. Skoro radny obraził mnie publicznie, publicznie powinien mnie przeprosić. Dlatego wyrok sadu mnie nie satysfakcjonuje. – W apelacji domagam się, by publicznie mnie przeprosił na zebraniu wiejskim w Jasieniu oraz podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Brzesku.


Przypomnijmy, że do incydentu doszło w czerwcu tamtego roku podczas sesji Rady Miejskiej w Brzesku. Antoni Pilch, jeden z mieszkańców Jasienia, skarżył się do Rady Miejskiej w Brzesku, na sposób prowadzenia zebrania wiejskiego w tej miejscowości. – Podczas zebrania chciałem zdając burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce dziesięć pytań, ale sołtys nie dopuścił mnie do głosu. Mam świadomość, że powodem tego było to, że był to gorący czas kampanii, a ja chciałem poruszyć sprawy trudne i niewygodne dla brzeskiego magistratu. Podczas wspomnianej sesji radny Leszek Klimek stwierdził, że Antoni Pilch jest człowiekiem „chorym psychicznie”.
Leszek Klimek przez wiele lat zwiany jest z samorządem miejskim. Był wiernym pretorianom Jana Musiała, a potem Grzegorza Wawryki. Relacje pomiędzy nim, a byłym włodarzem miasta musiał być wyjątkowe skoro został pełnomocnikiem Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota Samorządowa Powiatu Brzeskiego (komitetu, który zgłosił Wawrykę na burmistrza miasta). Od kilku miesięcy radny Leszek Klimek wspiera koalicję Wspólnoty Samorządowej z burmistrzem Tomaszem Latochą.
(mir)


Komentarze (3)

Pseudonim : LOKALNY prawnik 22 luty 2019 12:50
skoro nie został uznany przez sąd jako winny to za co ma płacić ?? umorzenie to umorzenie ... a skoro winny i skazany to .. na ławkę rezerwowych i następny z listy wchodzi do rady miejskiej ... a co tu chodzi ?
Pseudonim : Kris 22 luty 2019 16:33
Widać, że teraz Klimek o intelektualne zaplecze burmistrza
Pseudonim : Pio 24 luty 2019 13:31
Czyli co

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .