Reklama
Szczurowa. Gmina uzbroi tereny mieszkalne
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 20 lutego 2019 20:31

Uzbrojenie terenu pod nowe osiedle mieszkaniowe jest nie mniej ważne od inwestycji w rozwój strefy aktywności gospodarczej i rozwój gospodarczy gminy w ogóle- trafnie ocenia Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.
W tym roku Gmina przeznaczyła 150 tysięcy złotych na uzbrojenie terenów mieszkalnych. Wiadomo, że działki, w okolicach których jest sieć wodociągowa, kanalizacyjna, droga dojazdowa czy linia energetyczna, łatwiej znajdują nabywcę. Rozwój budownictwa mieszkaniowego- domów jednorodzinnych to ukłon nie tylko w stronę mieszkańców, ale też tych, którzy chcieliby osiedlić się z dala od miejskiego zgiełku. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wzrost liczby ludności to dodatkowe wpływy do budżety gminy- chociażby z partycypacji w podziale podatku dochodowego od osób fizycznych. Osiedlenie się nowych rodzin to także szansa na wzrost liczby dzieci w szkołach- to przyczyni się do wzrostu subwencji oświatowej, a tym samym zmniejszy koszty utrzymania sieci szkół po stronie Gminy.


Wójt Zbigniew Moskal zwraca uwagę na walory gminy. Ze Szczurowej, w niewiele ponad pół godziny można dojechać do granic Krakowa czy Tarnowa. Spokój, cisza, doskonałe warunki przyrodnicze- to kolejne atuty gminy. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt: niskie opłaty za wodę, ścieki, niskie podatki i opłaty lokalne. - Zachęcam do inwestowania w naszej gminie: do lokowania u nas firm, ale także do osiedlenia się na stałe- mówi Wójt Zbigniew Moskal.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .