Reklama
Szczurowa. O puchar wójta gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 17 lutego 2019 23:09

Rekordowa liczba drużyn, które reprezentują Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Szczurowa, wzięła udział w rozgrywkach piłki halowej strażaków „O Puchar Wójta Gminy Szczurowa – Zbigniewa Moskala”. Z uwagi na duże zainteresowanie i zgłoszenie się tak wielu drużyn, turniej został przeprowadzony w dwóch terminach: najpierw rozegrano eliminacje, a tydzień później odbyły się finały. Podczas oficjalnego otwarcia turnieju Wójt Gminy Pan Zbigniew Moskal przywitał wszystkich zawodników, kibiców i sympatyków pożarnictwa, życząc wielu piłkarskich doznań oraz emocjonujących rozgrywek utrzymanych w duchu sportowej rywalizacji.  Po krótkiej odprawie sędziowskiej zespoły, które w wyniku wcześniejszego losowania zostały podzielone na 3 grupy rozpoczęły rozgrywki. I grupa: OSP Pojawie; OSP Uście Solne; OSP Wola Przemykowska - Zamłynie; OSP Wola Przemykowska- Natków; OSP Kwików. II grupa: OSP Rylowa; OSP Strzelce Wielkie; OSP Górka; OSP Strzelce Małe; OSP Dołęga. III grupa: OSP Niedzielska, OSP Wrzępia, OSP Szczurowa. Na tym etapie awans do półfinałów uzyskały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy: OSP Niedzieliska, OSP Strzelce Małe, OSP Górka i OSP Dołęga.


 
W walce o wielki finał Niedzieliska uległy Dołędze 2-3 w serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie wynik 1-1). W drugim półfinale Górka przegrała ze Strzelcami Małymi 1-4. W ten sposób zostały wyłonione pary rywalizujące o bezpośrednie miejsca na podium turnieju.
 W bardzo emocjonującym meczu o 3 miejsce OSP Niedzieliska pokonały OSP Górkę 4-3.
W meczu finałowym OSP Strzelce Małe pokonały OSP Dołęgę. Zwycięzcy turnieju –  OSP Strzelce Małe, jak i wszystkie pozostałe jednostki OSP otrzymały z rąk Wójta Gminy Zbigniewa Moskala pamiątkowe dyplomy, nagrody i puchary. Gratulując wszystkim zawodnikom wójt gminy podkreślił, jak ważną rolę w życiu społecznym pełni sport i aktywność fizyczna, jednocześnie zapraszając na kolejny turniej już za rok. Należy podkreślić że V turniej piłki halowej strażaków OSP był wyjątkowy z uwagi na rekordową ilość zgłoszonych drużyn, 9 MDP i 13 seniorskich, gdzie ponad 200 zawodniczek i zawodników brało udział w zawodach sportowych. Świadczy to o dużym zaangażowaniu strażaków i dobrym przygotowaniu sportowym.
 
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

ikp2a

akw4

345px X 300px  100dpi sak

prr092019a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .