Czchów. Burmistrza zaprosił marszałek
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 lutego 2019 17:17

Mam wrażenie, że marszałek Małopolski Witold Kozłowski podziela nasze zdanie w sprawie przebiegu drogi ekspresowej Brzesko – Nowy Sącz. Kilka dni temu spotkaliśmy się w gonie kilku wójtów i burmistrzów, ustaliliśmy przebieg trasy – taki przebieg, który jest do zaakceptowania przez wszystkie samorządy, w najmniejszym stopniu ingeruje w tereny zurbanizowane, a w dodatku zapewnia równomierny rozwój wszystkich gmin powiatu brzeskiego i nowosądeckiego. Przebieg tego spotkania zreferowałem marszałkowi Kozłowskiemu. Gospodarz województwa zaprosił mnie na spotkanie do Krakowa. Wydaje się mi, że marszałek podziela nasze uwagi i jest gotów nas wesprzeć w relacjach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – ocenia po spotkaniu burmistrz gminy Czchów, Marek Chudoba.

Zaproponowane rozwiązanie; początek drogi będzie miał miejsce na rondzie czwórki z łącznikiem autostrady, potem miałaby ona przebiegać południowo – zachodnimi rubieżami Brzeska, w kierunku Poręby Spytkowskiej i Okocimia. Dalej pograniczem gmin Nowy Wiśnicz, Gnojnik, Lipnica Murowana, Czchów, w gminę Iwkowa wchodziłaby niedaleko zajazdu „Zibi” - potem w kierunku Jeziora Czchowskiego, w Łososinie Dolnej. Ostatecznie w Nowy Sącz ekspresówka wbijałaby się w okolicach zakładów Wiśniowskiego – tłumaczy burmistrz Chudoba. Ekspresówka miałaby dwa wiadukty: jeden pod góra Bukowiec, drugi na górze Just. Najważniejsze jest to, że takie wytyczenie trasy ekspresówki do minimum ogranicza ingerencję w zabudowę domów jednorodzinnych.

Burmistrz Chudoba tłumaczy, że podczas spotkania rozmawiano także o innych problemach gminy Czchów. _ Wspomniałem o potrzebie dalszych inwestycji związanych z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, odzyskiwaniem Brzegu Jeziora Czchowskiego. Zaprosiłem marszałka Kozłowskiego na otwarcie Szlaku Militarnego oraz całego kompleksu turystycznego, który w oparciu o środki unijne, powstał w Czchowie. Obaj, jako górale, zgodziliśmy się, że wielką politykę trzeba uprawiać w Warszawie, na poziomie centralnym, a tutaj w relacjach gminy – powiat – województwo potrzebna jest zgoda i consensus.

(mir)


Komentarze (1)

Pseudonim : J 15 luty 2019 09:58
Szacunek

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .