Brzesko. Targi edukacyjne
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 12 lutego 2019 21:47

targipow2019Wysoki poziom kształcenia, doskonała kadra nauczycielska, infrastruktura oświatowa na najwyższym poziomie, wiele zajęć dodatkowych – pozalekcyjnych, doskonała atmosfera to – zdaniem starosty brzeskiego Andrzeja Potępy – atuty szkół średnich powiatu brzeskiego. – W tym roku przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę kierunków kształcenia we wszystkich naszych placówkach. Czterodniowe Targi Edukacyjne, organizowane przez Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku, to doskonała okazja dla ośmioklasistów oraz uczniów szkół gimnazjalnych, by w jednym miejscu, zobaczyć co oferuje kilka naszych szkół – mówi naszej redakcji starosta brzeski Andrzej Potępa.

Dzisiaj w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku rozpoczęły się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2019. Przez najbliższe cztery dni przyszli absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych mogą odwiedzać stoiska przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkół średnich i placówek edukacyjnych Powiatu Brzeskiego. Przedsięwzięcie to jest organizowane z myślą o uczniach szkół podstawowych i gimnazjów, celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Tradycyjnie oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokonał Starosta Brzeski Pan Andrzej Potępa, który w przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślił znaczenie tego typu imprez dla edukacji i społeczeństwa.


Pomieszczenia Powiatowego Centrum Edukacji w Brzesku zapełniły stoiska szkół, placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących z oświatą w naszym powiecie, przy których uczniowie mogli uzyskać informacje dotyczące kierunków kształcenia w roku szkolnym 2019/2020, a także zobaczyć codzienne życie zarówno szkół jak i placówek i ich historię na specjalnie wykonanych na tę okazję tablicach ustawionych przy stanowiskach. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez szkoły i placówki zobaczyli filmy oraz zdjęcia z uroczystości, konkursów, projektów realizowanych w szkołach i placówkach Powiatu Brzeskiego. Duże zainteresowanie budziły kroniki upamiętniające ważne momenty z życia szkół i placówek. Organizatorem Powiatowych Targów Edukacyjnych jest Powiatowe Centrum Edukacji w Brzesku. Więcej o ofercie brzeskich szkół niebawem na naszym portalu.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

pr082019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .