Reklama
Brzesko. 'Jedynka' filią 'Czwórki'
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 07 lutego 2019 20:14

Rada Miejska w Brzesku podjęła właśnie decyzję o przekształceniach w strukturze przedszkoli. Od nowego roku szkolnego, Przedszkole Publiczne nr 1, będzie filią Przedszkola Publicznego nr 4. To pierwszy etap zmian oświatowych w gminie. Jak mówił podczas sesji Józef Cierniak, szef gminnej oświaty, zmiany nie spowodują żadnych zwolnień. Z jego informacji wynika, że dyrektorce przedszkola kończy się kadencja. Od nowego roku szkolnego zostanie nauczycielem. Zaoszczędzone w ten sposób środki pozwolą na wydłużenie czasu pracy „Jedynki”.

Właśnie wydłużenie czasu pracy przedszkola – to postulaty podnoszone przez rodziców. Wielu z nich uważa, że XXI wieku przedszkola powinny być czynne od 6 do 17, a nawet do 18 po południu. - Opieka przedszkolna do 17, a nawet 18 pozwoli kobietom na aktywność zawodową. Jest to ważne, bo w tej chwili mamy szybki rozwój gospodarczy, a pracę w Brzesku i okolicy jest znacznie łatwiej niż kilka lat temu – podkreślają rodzice. Małopolski Kurator Oświaty wyraził zgodę na utworzenie filii. W czasie sesji Rady Miejskiej radny Jarosław Sorys, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Brzesku, „dopytywał” czy nikt nie starci pracy, dociekał co z kuchnią. Wiceburmistrz Grzegorz Brach, odpowiedzialny za oświatę zapewniał, że kuchnia – nadal będzie działała w „jedynce”.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .