Reklama
Brzeszczanin autorem najlepszego fotoreportażu w kraju w 2018 roku, w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 03 lutego 2019 13:44

fr2018repPochodzący z Brzeska fotoreporter Piotr Tracz został laureatem w dorocznym konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów. Reportaż Piotra Tracza przedstawiał aspekt macierzyństwa w Zakładzie Karnym w Grudziądzu i został wybrany na najlepszy reportaż w Polsce, który został zrealizowany w 2018 roku.

Finałowa gala odbyła się w minioną sobotę w Warszawie, a wyniki zostały ogłoszone przez jury, które obradowało w składzie: Anna Brzezińska (fotoedytor), Zbigniew Furman (fotograf), Krzysztof Rawa (dziennikarz - dziennik Rzeczpospolita), Andrzej Wiktor (fotograf), Marek Zalejski (dyrektor Artystyczny Tygodnika Powszechnego).

Oprócz Tracza, do nagrody za najlepszy fotoreportaż roku, nominowani byli: Wojciech Grzędziński oraz Mirosław Pieślak. Podczas gali nagrody zostały przyznane również w kategoriach: Portret, Wydarzenia, Polityka, Kultura, Sport, #fotoraport:Polska/życie codzienne, Natura i Cywilizacja.

Piotr Tracz. Fotograf freelancer, dokumentalista. Zdobywca kilkunastu nagród w najważniejszych konkursach fotograficznych, między innymi: Grand Press Photo, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, BZ WBK Press Foto, nominowany do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego PAP, WKF National Geographic, Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .